Test Çözme Siteleri Faydalı Mı?

Test Çözme Siteleri Faydalı Mı? Yeni Müfredat Testler Nasıl Çözülmeli?Günümüzde sınava hazırlanma ve yazılılarınız için çalışma sürecinde yararlanabileceğiniz çok sayıda kaynak kitap var. Ne var ki, tamamını satın almak hem fiziksel olarak taşımak istemeyeceğiniz kadar büyük bir ağırlık hem de karşılanamaz derecede yüksek bir bütçe anlamına geliyor. İnternet dünyasının yeni nesil çözümü olan test çözme siteleri bu noktada sizin için çok yararlı olabilir. Yeni müfredat testler barındıran bu siteler, aktif olarak gördüğünüz konularla ilgili pekiştirici, yararlı ve hatırlatıcı etkilere sahiptir. 

Testcoz.com.tr olarak bizler, en güncel müfredatı barındıran, yeni nesil sorulardan oluşan testlerimizle sizlere hizmet veriyoruz. Tamamen ücretsiz olarak yayınladığımız testler, ders çalışma sürecini herkes için erişilebilir bir kolaylıkla karşılıyor. Kapsamlı online test çözme sitesi olarak hizmet verirken, sunduğumuz konu testlerimiz her okul gününden sonra yeni gördüğünüz dersin tekrarını da yapmanızı sağlayacak.

O halde hem merkezi sınavlara hazırlanmak hem de okul için destek almak adına test çözme sitelerinden faydalanabilirsiniz. Gelin biraz daha detaylı bakalım!

Test Çözme Siteleri Arasından Seçim Yaparken Nelere Dikkat Edilmeli?

 

Günümüzde pek çok test çözme sitesi, online olarak işaretleyebileceğiniz ya da kolayca yazdırabileceğiniz testlerden oluşuyor. Fakat bunların hepsi eşit yarara sahip değil. İşte iyi bir test çözme platformu ararken dikkat etmeniz gereken kriterler:

  • Testler yeni müfredatı mı kapsıyor? İngilizce, matematik, fen bilgisi ya da coğrafya: hangi ders olursa olsun sürekli değişen müfredata uygun bir içeriğe sahip olan bir test çözmeniz gerektiğini unutmayın. Aksi takdirde sorumlu olmadığınız konuların moralinizi bozmasına izin vermiş olursunuz. 
  • Testler sınıf seviyelerine göre ayrılmış mı? Bir online test çözme sitesinin size çalışma kolaylığı da sunması gerektiğini unutmayın. ‘’8. Sınıf testi çöz’’, ‘’5. Sınıf testi çöz’’ gibi aramalarınızın sonucunda karşınıza çıkan testler mutlaka sınıf / konu ve seviye bakımından kategorize edilmiş olmalıdır. Bu sayede ilerlemenizi çok daha kolay şekilde görebilirsiniz.
  • Testlerin zorluk seviyeleri hakkında bilgi var mı? Daha önce paylaştığımız test çözme teknikleri içeriğinde de belirttiğimiz gibi, farklı zorluk seviyelerine sahip testleri çalışma sürecinize dahil etmek gerçekten çok önemli. Bunun için kullandığınız test çözme sitesinin mutlaka testlerin zorluk seviyesi ile ilgili bilgi vermesi gerekiyor. Kolay, orta ve zor seviyesinde olan testlerin yanı sıra ‘’ÖSYM tipi test’’, ‘’maraton test’’ gibi çeşitli ek kategoriler de bulabilirsiniz.
  • Tüm konuları kapsayan genel tekrar testleri var mı? Tekil olarak konuların testlerini çözmek gerçekten çok yararlı olabiliyor. Bunun yanı sıra, dönemin sonuna yaklaşırken ya da dönemi kapsayan bir yazılı sınava hazırlanırken tüm konuları kapsayan genel tekrar testleri hakkında da bilgi sahibi olmanız gerekmektedir. Test çözmek için bu tür içeriklerin de söz konusu sitede bulunduğundan emin olun. Genel tekrar testleri geriye dönüp ilk işlediğiniz konuları hatırlamanız için de son derece önemlidir. 

Test çözme uygulamaları arasından yukarıdaki özelliklere sahip olan alternatifleri mi arıyorsunuz? Testcoz.com.tr tam size göre! Web sitemizde zaman geçirin ve kendinizi geliştirecek testlere göz atın. Kısa süre içerisinde hem güncel olarak okulda gördüğünüz konular hakkında hem de merkezi sınav müfredatı ile ilgili gelişeceksiniz. 

Yazılı Soruları Çözme Siteleri: Yazılıdan Yüksek Almanıza Yardımcı Olur Mu?

 

Klasik test çözme uygulamalarının yanı sıra yazılı soruları çözme uygulamaları da okul ortalamanızı yükseltmenize yardımcı olabilir ve sizi çıkabilecek sorulara hazırlar. Web sitemizde farklı sınıf seviyelerinin farklı dönemleri için örnek yazılı soruları yer almaktadır. Örneğin 5. Sınıf 2. Dönem 2. Yazılı soruları gibi spesifik aramaları sitemizde yapabilir ve güncel müfredatı kapsayan oldukça başarılı dokümanları buradan inceleyebilirsiniz.

Yazılı soruları genel olarak aşağıdaki özelliklere sahip olmalıdır:

  • Mutlaka eklenme tarihine göz atın. Mümkünse bulunduğunuz sene içerisinde eklenen dokümanlara göz atın. Çünkü müfredat seneden seneye değişiklik gösterebilmektedir. Bu durumda sorumlu olmadığınız konuları çözmek zorunda kalmak istemezsiniz.
  • Sürenin inandırıcı olması gerekir. 10 soruluk bir sınav için bir saat verilmesi biraz fazla olabilir ve sizi gerektiği ölçüde sınava ya da yazılıya hazırlamaz. Bu yüzden sürenin yeterince iyi ayarlanmış olmasına dikkat etmeniz de oldukça önemlidir.
  • Zorluk derecesi ile ilgili bilgi verilmesi gerekir. Performansınızı ölçmenin en iyi yöntemlerinden birisi herhangi bir testin zorluk seviyesini bilmek ve kolaydan zora doğru ilerleyerek yükselmeyi garantilemektir. Bu yüzden yazılı soruları çözme sitelerini incelerken her bir soru dokümanının zorluk derecesi ile ilgili bilgi verildiğinden emin olmanızı tavsiye ederiz. Daha zor sorularda net sayınız düşebilir ve soruların zorluk seviyesinin daha yüksek olduğunu bilmek moralinizi bozmanızı engelleyebilir. Unutmayın, akademik dünyada özgüveninizi korumak oldukça önemlidir.

Yukarıdaki önemli kriterlerin tamamına uyan bir platform olarak Testcoz.com.tr, oldukça önemli avantajlar sağlıyor. Bu avantajlar temel olarak sizleri daha yüksek notlar almaya hazırlayabilecek kadar güçlüler. 1. Sınıftan sekizinci sınıfa kadar her sınıf seviyesi için konulara göre ayrılmış testler ve dönemlere, hatta yazılı sırasına göre ayrılmış yazılı sorularını inceleyebilirsiniz. Web sitemizde ayrıca farklı sınıf dereceleri için özel olarak programlanmış takdir teşekkür hesaplama algoritması da bulunmaktadır. Üstelik bu algoritma yalnızca ilk ve orta okul için değil, lise için de özel olarak geliştirildi.

Yeni Müfredat Testlerle Adım Adım Başarı!

 

Yeni müfredata uygun testlerin bulunduğu bir platformu tercih ederek tüm derslerde kendinizi geliştirin. Sınavı başlatmadan önce elinizde kağıt ve kalem olduğundan emin olun. Bu sayede karşınızda gördüğünüz soruyu kolayca çözebilir ve ardından online ortamda işaretleyebilirsiniz.

Çok yanlışınız mı çıktı?

Pes etmek yok! 

Doğru yanıt anahtarları sayesinde performansınızı ölçer ve hangi konularda daha zayıf olduğunuzu fark ederek ders çalışma sürecinizi buna göre organize edebilirsiniz.

 

Konuya Özel Test Çöz – Konu Testi Çözme Nasıl Yapılır?

 

Web sitemizde bulunan konuya özel test çözme seçenekleri doğrudan ünite seçerek ders çalışmanızı sağlayacak. Örneğin yeni eklenen testler kategorimize göz attığınızda ‘’5. Sınıf sosyal bilgiler bilim teknoloji ve toplum’’ isimli testi kolayca görebilirsiniz. Ders kitabınızda bulunan ünite ismine göre test çözme sitemizdeki dokümanları isimlendirdik ve kategorize ettik. Bu sayede onları bulmanızı ve spesifik bir plan çerçevesinde ders çalışmanızı kolaylaştırmayı hedefledik.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.