YDT İngilizceLisede yabancı dil bölümünü seçen öğrencilerin birçoğu, üniversitede yabancı dil bölümlerinde okumak ister. İngilizce öğretmenliği ya da mütercim tercümanlık gibi meslekler için öğrencilerin YDT İngilizce sınavına girmeleri gerekir.

 

Bu sınavda belli netin üzerine çıkan kişiler, öğretmenlik ya da dil edebiyat bölümlerine giriş yapabilir. İngilizce bölümünü seçen öğrencilerin, dil alanına yatkın olmaları beklenir.

 

Sınavda temel anlamda öğrencilerin dile yatkınlıkları ölçülür. Kelime ve dil bilgisi gibi konular, sınavın temel konuları arasında yer alır. YDT sınavına girmek isteyen öğrenciler, öncelikle TYT sınavına girmelidir. Ardından sınava giriş yapabilirler.

 

YDT sınavı aşamalı bir sınavdır. İlk aşamayı geçmek için öğrencilerin, Türkçe ve matematik gibi derslerde de yetkin olmaları beklenir. YDT İngilizce deneme çöz uygulamaları ile farklı soru tiplerini görme imkanınız bulunur.

 

Sadece dil alanında çalışmak, bu alanda başarılı olmak için yeterli değildir. Tüm derslerin ve İngilizce konularının YDT çıkmış soru ve denemelerine, sitemiz üzerinden rahatlıkla ulaşabilirsiniz.

 

Öğrencilerin kelime bilgisi yanında, gramer konularına da hakim olması beklenir. Bu şekilde yetkin bir şekilde soru çözümü yapabilirler. YDT İngilizce konuları, genel olarak şu şekilde sıralanabilir:

 

• Kelime Bilgisi ve Cloze Test konuları

• Dilbilgisi ve Cümle Tamamlama konuları

• İNG/TR Cümlenin Karşılığını Bulma ve Anlamca Yakın Cümleyi Bulma konuları

• Paragrafta Anlam Bütünlüğünü Sağlayacak Cümleyi Bulma ve Anlam Bütünlüğünü Bozan Cümleyi Bulma konuları

• Verilen Durumda Söylenecek İfadeli Bulma ve Diyalog Tamamlama konuları

• Öğrenciler ek olarak, 9 ve 12. sınıflar arasında gördüğü tüm İngilizce dersi müfredatından da sorumludur.

 

YDT İngilizce Çıkmış Sorular

 

YDT sınavına hazırlanan öğrenciler, öncelikle deneme çözerek seviyesini belirlemelidir. Her seviyedeki öğrencinin, YDT sınavına çalışma şekli de farklılık gösterir. En az 30 net yapamayan kişiler, tüm konulara temelden başlamalıdır. Kendi seviyenizi öğrenmek için sitemizde yer alan deneme testlerinden yararlanabilirsiniz.

 

YDT İngilizce çıkmış sorular üzerinden çalışmak, bu alanda başarı getirecek çalışma yöntemlerinden birisidir. Kelime ve dil bilgisi eksikliklerini tamamlamak için konu tekrarının yanında, soru çözümü de yapılmalıdır. Bu şekilde çalışma düzeni de oturmuş olur. Çalışılan her konunun ardından, uygun kaynaklar üzerinden soru çözümü yapılmalıdır.

 

YDT çıkmış sorular, çıkacak soruların aynası konumunda bulunduğundan kişilerin öncelikle bu soruları tekrar ederek çözmesi gerekir. Soru tipi anlaşıldıktan sonra, diğer deneme sorularına geçiş yapılabilir. 2010 yılından başlayarak tüm çıkmış soruların çözülmesi, çalışmalarınız esnasında sizlere kolaylık sağlar.

 

Hedefi 30 net ve üzeri olan kişiler, düzenli aralıklarla deneme çözmelidir. Deneme çözmek, konuları bir düzende ilerletmek için yardımcınız olur.  YDT İngilizce test çöz sayfamız size düzenli çalışmanız esnasında yardımcı olur.

YDT İngilizce Deneme

 

YDT sorularında en önemli kısım dil bilgisi değildir. Dil bilgisi kuralları çok iyi bilinse bile öğrencinin kelime eksiği bulunuyorsa soruyu çözebilmesi zordur. Bu nedenle öğrencilerin öncelikle kelime konusunda tekrar yapması gerekir. Gramer ve okuduğunu anlama konuları, sadece deneme çözerek halledilebilir. Düzenli tekrar, bu alanda iyi olmanızı sağlar.

 

YDT İngilizce deneme çöz sayfamızdaki soru türleri, yanlışlarınızı ve eksikliklerinizi kağıt üzerinde görmeyi sağlar.  Sitemiz üzerinden birbirinden farklı konulara ulaşabilirsiniz. Öğrenciler, eksik konularını tamamlamak için kendilerine bir çalışma rutini edinebilir.

 

Okuduğunu anlamak isteyen dil öğrencileri, dil bilgisinden ziyade kelime öğrenimine yönelmelidir. Kelime çalışmalarını düzenli hale getirmek için kelime bilgisi testleri çözülebilir. Sitemiz üzerinden binlerce kelimenin yer aldığı testleri, kolayca çözebilirsiniz.

 

Yabancı dili hayatımızda aktif hale getirmek kelime bilgisi çalışmalarına yardım eder. Düzenli bir çalışma rutini oluşmasına katkıda bulunur. Gramer temeli oluşturmak isteyen öğrencilerin ise bu alanda iyi bir konu anlatım kitabı edinmesi gerekir.

 

Konular çalışıldıktan sonra, her konu ile ilgili deneme ve çıkmış sorular da çözülmelidir.  YDT İngilizce çıkmış sorular çöz kategorimizde yer alan testler, soru tipleri hakkında bilgi sahibi olmanızı sağlar. Sitemiz üzerinden istediğiniz soru tiplerine ulaşabilirsiniz.

 

YDT İngilizce Soruları

 

YDT sınavına çalışmak birçok konuya aynı anda hakim olunmasını gerektirir. Bu alanda çalışan öğrencilerin, dikkat seviyelerinin de yüksek olması gerekir. Konsantrasyon güçlüğü yaşayan dil öğrencileri, bu alanda yardım almaktan çekinmemelidir.

 

Dil sınavına çalışma süreci oldukça uzundur. Öğrenciler, sabır ve azimle bu yolu ilerletmeli ve belli bir seviyeye varmalıdır.

 

YDT İngilizce soruları, kelime ve dil bilgisi konularını içinde barındırır. Dil bilgisi çalışıp kelime çalışmalarını aksatmak, sağlıklı bir çalışma yöntemi değildir.

 

Öğrencilerin tüm çalışmaları, düzen içinde gerçekleştirmesi gerekir. Soru ve deneme çözümleri noktasında, sitemizden kolaylıkla yardım alabilirsiniz. YDT çıkmış sorular ve deneme çözümlerini, pratik bir şekilde görüntüleyebilirsiniz.

 

İngilizce sorularının temel bir mantığı bulunur. Öğrencilerden bu mantığı kavramaları ve soru tiplerine uygulamaları beklenir. YDT sınavı için öğrencilerin bolca kaynak bulması mümkün değildir.

 

Sitemizde yer alan yüzlerce soru, bu alandaki eksikliği kapatır. Öğrencilerin, daha fazla kaynağa ulaşma konusundaki sıkıntıları giderir. Daha fazla kaynakla ilgilenmek, soru tiplerinin anlaşılmasını da kolaylaştırır.

 

YDT İngilizce 2022

 

YDT sınavına hazırlanan öğrenciler, piyasada çok fazla kaynağa ulaşamaz. Bu açıdan çalışmaları esnasında, öğrencilere yardımcı olacak ek kaynaklara ihtiyaç duyarlar.

 

Sitemiz üzerinden, YDT İngilizce 2022 sorularını rahatlıkla çözebilirsiniz. Bunun gibi, diğer birçok çıkmış soruya da kolay bir şekilde ulaşmanız mümkündür. Çıkmış soruları inceleyerek konu hakkında net bilgi edinebilirsiniz.

 

İyi bir program yapılarak, YDT İngilizce sınavında başarılı olunabilir. Plan oluşturmak için öncelikle, öğrenci seviyesini belirlemelidir. Öğrenci hangi seviyede ise kendisini geliştirme adına o seviyeden çalışmaya başlayabilir. 2022 YDT sınavına çalışmak isteyen öğrenciler, şu adımları izleyebilir:

 

• Düzenli bir şekilde kelime tekrarı yapılarak, kelime bilgisi alanında yetkinlik kazanılmalıdır.

• Kelime defteri oluşturarak çalışma yapmak, daha planlı bir çalışma yapmanız için yardımcınız olur.

• Seviyenize uygun İngilizce okuma kitapları ile düzenli okumalar yapabilirsiniz. Seviyenize uygun kitaplar için öncelikle basit düzey metin okumaları yapmalısınız.

• İngilizce çalışmak isteyen öğrenciler, gramer alanında da kendilerini geliştirmelidir. Düzenli cümle kurmak ve cümleleri anlamak için dil bilgisi oldukça önemlidir.

 

YDT İngilizce Dil Bilgisi Konuları

 

YDT sınavı kelime okuma ve dil bilgisi ağırlıklı bir sınavdır. Bu ikisinden birisi eksik olduğunda, öğrenciler istedikleri başarıyı yakalayamaz. YDS gramer konularına çalışmak isteyen öğrencilerin, öncelikle hangi konulardan sorumlu olduklarını bilmeleri gerekir. Ardından bu konular üzerinde, bir çalışma planı hazırlanmalıdır.

 

YDT İngilizce dil bilgisi konuları genel olarak şu şekilde sıralanabilir:

 

• Simple Present ve Continous konuları

• Simple Past ve Past C. konuları

• Present Perfect ve C. konuları

• Future Continous konusu

• Modals konusunun bölümleri

• Passive Voice konuları

• If Clauses konuları

• Wish Clauses türü soru tipleri

• Quantifiers konusunun farklı kısımları

• Prepositions konusunda yer alan edatların tümü

• Phrasal verbs sıralı listesi

 

YDT İngilizce gramer konuları, çalışmalarınız esnasında, metin anlamanızı kolaylaştırır. Gramer tekrarı yapabilmek için öğrencilerin düzenli aralıklarla deneme çözmesi gerekir. Bu şekilde kişiler, belirli bir noktaya gelebilir.

 

Gramer konularının içerikleri, öğrencilere dil alanında takip etmeleri gereken yolu gösterir. Çalıştığınız gramer konularına uygun soru tiplerini görmek, çalışmalarınızı daha verimli hale getirir.

 

Düzenli sözlük okumaları yapmak dil sınavına çalışan kişilere tavsiye edilebilir. Dil bölümünde olan öğrencilerin, sınavlarda iyi derece elde edebilmeleri için belirli miktarda kelime bilgisine sahip olmalıdır.

 

Kitap okur gibi sözlük okuması yapmak, çalışılan kelimelerin kullanımını da daha işlevsel hale getirir. YDT İngilizce çöz uygulamaları, online olarak soru çözmenize imkan sağlar.

 

Kelime çalışmalarının ardından, test çözerek pekiştirmek isteyen öğrenciler rahatlıkla sitemizden yardım alabilir.