TYT Fen BilimleriSayısal öğrencilerin en çok zorlandıkları derslerin başında, fen bilimleri gelir. Sınavlarda belirleyici bir rol alan fen bilimleri dersleri, sınavlarda başarılı olmak isteyen sayısal öğrencilerin geliştirmesi gereken derslerden birisidir.

 

TYT fen bilimleri adayların, zorlandıkları konuların yer aldığı kısımdır. Bu nedenle, fen bilimleri derslerine daha çok çalışılmalıdır.

 

Günümüzde çoğu öğrenci matematik dersinde başarılı olurken, fen bilimleri alanında aynı başarıyı gösterememektedir. Bu durum istedikleri bölümlere yerleşmelerini zorlaştırmaktadır. TYT fen bilimleri konuları genel olarak şu şekilde sıralanabilir:

 

1) Fen Bilimlerinden 20 soru yer alır.

2) Biyoloji 6 sorudan meydana gelir.

3) Fizik 7 sorudan oluşur.

4) Kimya 7 sorudan oluşur.

 

Her üç dersin de çalışma tarzı farklıdır. Her ders için önce konu tekrarı, ardından soru çözümü yapılmalıdır. TYT fen bilimleri soru çöz uygulamalarına sitemiz üzerinden rahatlıkla ulaşabilir; sınava en yeni ve güncel sorularla hazırlanabilirsiniz.

 

TYT Fen Bilimleri Soru Dağılımı

 

TYT fen bilimleri, birçok konuyu içinde barındırır. Bu konular, düzenli olarak çalışıldığında, fen bilimleri alanında deneyim kazanılabilir. TYT fen bilimleri soru dağılımı şu şekilde açıklanabilir:

 

TYT Fizik için konu dağılımı:

 

1) Fizik Bilimine Giriş ve Vektör-Kuvvet ve Kuvvet Dengesinin Etkileri

2) Tork ve Ağırlık Merkezi

3) Basit Makineler, Basınç ve Isı ve Sıcaklık

4) Madde ve Özellikleri, Dinamik, İş Enerji

5) Sıvıların Kaldırma Kuvveti, Bağıl Hareket ve Elektrik ve Manyetizma

6) Genleşme, Elektriksel Yük ve Yüklenme ve Lambaların Parlaklığı

 

TYT Kimya konuları şu şekilde sıralanabilir:

 

1) Kimya Bilimi ve Kimyasal Türler Arası Etkileşimler

2) Atom ve Yapısı konusuna ek olarak Periyodik Sistem

3) Kimyanın Temel Kanunları ve Asitler, Bazlar ve Tuzlar

4) Maddenin Halleri ve Endüstride ve Canlılarda Enerji

 

TYT Biyoloji konu listesi şu şekilde sıralanabilir:

 

1) Biyoloji Bilimi ve Madde Geçişleri

2) İnorganik Bileşikler ve DNA-RNA

3) Organik Bileşikler ve Protein Sentezi

4) Biyoteknoloji ve Genmühendisliği

5) Hücre Bölünmeleri ve Eşeyli-Eşeysiz Üreme

 

2022 TYT Fen Bilimleri’nde çıkacak konular bu şekilde sıralanabilir.

 

4 sene içinde görülen bu konuların tümünden, sınavda 40 soru çıkmaktadır. Sınırlandırma içinde, tüm fen bilimleri dersleri yer almaktadır. TYT Fen Bilimleri test çöz uygulamasından yararlanmak için, online olarak ulaşım sağlayabileceğiniz sitemizden yararlanabilirsiniz.

 

TYT Fen Bilimleri Çıkmış Sorular

 

Fen bilimleri dersleri, içerik olarak sözel sorulara benzer. Özellikle kimya ve biyoloji dersleri, çok sayıda sözel konuyu içinde barındırır. Sözel içerikleri nedeniyle bu derslere not alarak çalışılmalıdır. Not alarak çalışmak, verimli çalışma yöntemlerinden birisi olarak görülür.

 

Notlarınızı bir alanda saklamanız, test çözerken özet şablon olarak kullanmanıza da imkan sağlar.

 

TYT fen bilimleri çıkmış sorular, bu alandaki soru ve konulara daha iyi hakim olmanızı sağlar. Yapılan çalışmalar neticesinde, soru çözme hızınız da belirgin şekilde hız kazanır. Farklı kaynaklardan çalışmak da, fen bilimleri çalışma tarzınızı daha iyi noktalara taşır. Farklı soru tiplerini görmek ve soru tiplerini anlamak için sitemiz üzerinden soruları inceleyebilirsiniz.

 

TYT fen bilimleri çıkmış sorular çöz uygulamasına erişim için sitemizden yararlanabilirsiniz. Çevrimiçi test çözme deneyiminin yanında, her yer de ulaşılabilir olması kullanıcı deneyimini mükemmel hale getirir.

 

TYT Fen Bilimleri Çıkan Konular

 

Konu ve kaynak taraması yaptıkça, bazı konuların diğerlerinden daha önde olduğu görülebilir. Zamanla soru çözümlerinde daha pratik hale gelebilirsiniz. TYT Fen Bilimleri çıkan konular, sınava girecek adaylar için oldukça önem taşır. TYT soru dağılımı incelendiğinde, fen bilimleri alanında fizik ve kimyanın ön plana çıktığı görülür. Bu dersleri hemen ardından biyoloji izler.

 

Doğru çalışma stratejileri ile fen bilimleri alanında başarıyı yakalamak mümkündür. Yüzlerce soru seçeneği ile istediğiniz her an sitemizden yardım alabilirsiniz. Konu anlatımlarına çalışılan her dersin, ardından detaylı soru çözümleri yapılmalıdır. Bununla birlikte, çıkmış sorular ve çözümleri de ayrıntılı şekilde incelenmelidir.

 

TYT Fen Bilimleri deneme çöz deneyimini online şekilde yaşamak isteyen adaylar, sitemiz üzerinden gerekli yardımı alabilir.