LGS MatematikLiselere geçiş sınavının içeriğinin değişmesi, soru tiplerinin de değişmesine neden oldu. LGS Matematik çıkmış sorular incelendiğinde yıllara göre bazı değişiklikler bulunduğu görülebilir.

 

Matematik konuları, güncellenen müfredatla sadece bilgiyi değil, bilgiyi kullanma becerisini de öğrenciye kazandırır. Öğrencinin yorumlama ve muhakeme becerilerinin gelişmesi, matematikte başarılı olmak isteyen öğrencilerin, sahip olması gereken özelliklerdir.

 

2022 LGS matematikte çıkacak konular şu şekilde sıralanabilir:

 

1) Sayılar ve İşlemlerin Temelleri

2) Çarpanlar ve Katların İncelenmesi

3) Üslü İfadelerin Sayısal Değerleri

4) Kareköklü İfadelerin Değerleri

5) Veri İşlemenin Değerleri

6) Veri Analizinin İncelenmesi

7) Olasılık Tahminleri

8) Basit Olayların Olma Olasılığının İncelenmesi

9) Cebirsel İfadeler ve Özdeşliklerin Matematikte Yeri

10) Doğrusal Denklemlerin İncelenmesi

11) Eşitsizlikler Nedir ve Nerelerde Görülür?

12) Üçgenler ve Eşkenar Üçgenler

13) Eşlik ve Benzerlikler Neleri İfade Eder?

14) Geometrik Cisimlerin Günümüze Yansımaları

15) Dönüşüm Geometrisi Nedir ve Ne İşe Yarar?

 

LGS matematik çıkmış soruları ve çözümlerine ulaşmak için sitemiz üzerinden soruları inceleyebilir. Desteğe gerek gördüğünüz anlarda yardım alabilirsiniz. LGS matematik deneme çöz uygulamaları ile bu alanda yetkinlik kazanabilirsiniz.

 

LGS Matematik Soru Dağılımı

 

LGS matematik soru dağılımı, yıllara göre farklılık gösterir. LGS matematik konuları, genellikle öğrencilerin zorlandığı konular arasında yer alır. Doğru bir çalışma sistemi ile öğrenciler bu derste başarılı olabilir.

 

Son yıllarda LGS matematik soru dağılımı göz önüne alındığında, hangi sorudan kaç soru çıkacağı şu şekilde özetlenebilir:

 

1) Üslü Sayılardan gelecek soru adedi 4
2) Köklü Sayılardan gelecek soru adedi 3
3) Çarpanlar ve Katlardan gelecek soru adedi 3
4) Olasılıktan gelecek soru adedi 3
5) Veri Analizinden gelecek soru adedi 3
6) Eşitsizliklerden soru gelmedi.
7) Cebirsel İfadeler ve Eşitsizliklerden gelecek soru adedi 4
8) Doğrusal Denklemlerden soru gelmedi.
9) Dönüşüm Geometrisinden soru gelmedi.
10) Geometrik Cisimlerden soru gelmedi.

 

Matematik konuları, geometri konularını da içine alır. Sınavda daha çok muhakeme yeteneğini ölçen, matematik soruları sorulur. LGS matematik test çöz uygulamamız ile dilediğiniz her an online şekilde soru çözebilirsiniz. Sitemiz istediğiniz her an yanınızda olacaktır.

 

LGS Matematik Test Çöz

 

Soru tarzı son yıllarda, tüm derslerde değişime uğramıştır. Ancak, matematik soru tarzının değişmesi, öğrencileri daha fazla zorlamıştır. Matematik, genel olarak bilgiyi değil, bilgiyi kullanma becerilerini ölçen bir ders olarak öne çıkar. Öğrencilerin derse çalışırken, bu noktayı göz önünde tutması gerekir.

 

LGS matematik soru dağılımı, yıllara göre farklılık gösterir. Öğrencilerin, son yıllarda çıkmış soruları dikkatle incelemeleri ve sınava bu şekilde çalışmaları gerekir. Öğrenciler, sitemiz üzerinden çıkmış soruları inceleyebilir, ebeveynleri ile birlikte bir çalışma programı hazırlayabilir. Bilgiyi ölçen soruların yanında, az da olsa ezbere dayalı olan konular da yer alır.

 

Ezbere dayalı konular için formül ezberlenmesi gerekir. Formül ezberleme yöntemlerinde işe en çok yarayanı, formülleri soru çözümünde kullanmaktır. LGS matematik soru çöz uygulaması ile formülleri daha rahat ezberleyebilmek için soru çözümü yapabilirsiniz.

 

LGS Matematik Soru Çöz

LGS matematik konularına çalışmaya başlamadan önce, bir çalışma stratejisi belirlenmelidir. LGS matematik konuları 2021 incelendiğinde, bazı soru tiplerinin ön planda olduğu görülür. Öğrenciler çalışma programlarını, bu sorular üzerinde yoğunlaştırmalıdır. LGS matematik çalışma stratejileri şu şekilde sıralanabilir:

 

1) Düzenli bir çalışma rutinine sahip olunmalıdır. Matematikte düzenli çalışmak, oldukça önemlidir.

2) Çözemediğiniz sorularda uzman kişilerden yardım alınmalıdır.

3) Değişik kaynaklardan soru çözümü yapmak önem taşır. Bu konuda sitemiz üzerinden yardım alabilirsiniz. Yüzlerce soru çeşidi, sitemiz üzerinden sizlerle buluşmaktadır.

4) Sınav zaman kontrolü sağlamak için süre tutarak çalışın.

5) Yapamadığınız sorularda takılı kalmayın. Düzenli soru çözümü yapmaya çalışın.

 

LGS matematik soru çöz uygulaması ile dilediğiniz her an soru çözümü yapabilirsiniz.

 

LGS Matematik Etkili Soru Çözme Taktikleri

 

Sınavlarda başarıyı yakalamak için düzenli çalışmak oldukça önemlidir. Düzenli çalışan öğrenciler, diğerlerine oranla daha başarılı olur. LGS matematik deneme sorularını düzenli aralıklarla çözmek ve yapamadıkları sorularda yardım almaları, öğrencileri sınava hazırlama sürecinde bir adım öne taşır. Bu aşamada sitemiz üzerinden bir çalışma takvimi oluşturabilirsiniz.

 

LGS matematik branş denemeleri, öğrencilere kendilerini deneme hakkı sunar. Sınav ortamında gibi soru çözmelerini mümkün kılar. Bu aşamada öğrenciler, sitemiz üzerinden de destek alabilir. Matematik konularına önyargılı yaklaşmamak da ders çalışma stratejileri arasında yer alır. Öğrenciler çalışma takvimlerini ve konuları iyi belirlemelidir.

 

Matematik dersine çalışırken, her gün düzenli miktarda soru çözmeyi ihmal etmemek gerekir.

 

LGS matematik deneme çöz sayfamız ile dilediğiniz her an kendinizi test etme imkanı bulunmaktadır.