5. Sınıf Sosyal Bilgiler5.Sınıf Sosyal Bilgiler Testleri

 

Sosyal bilgiler dersi günlük yaşamla iç içe bir derstir. Öğrencilerin bu dersi alması eğitim hayatlarına büyük katkı sağlar. 4.sınıftan 7.sınıfa kadar zorunlu olarak okutulur. 8.sınıfta İnkılap Tarihi olarak verilir. Öğrenciler lise sınavında sosyal bilgiler dersi sorularından sorumludurlar.

 

Ağırlıklı olarak ezbere dayalı bir ders olan sosyal bilgiler dersi öğrenciler tarafından kolay olarak algılanmaktadır. Ancak sözel bir ders olmasıyla ezberlenen konular unutulabilir. Konuları ezberlemek yerine konular özümsenmelidir. 5.sınıf sosyal bilgiler testleri öğrencilerin konuları kalıcı şekilde öğrenmelerini destekler.

 

Online Sosyal Bilgiler Testleri

 

Sözel derslerden birisi olan sosyal bilgisi dersinde başarılı olabilmek için dikkat edilmesi gereken noktalar vardır. Öncelikle öğretmenin anlattıkları dikkatli bir şekilde dinlenilmelidir. Anlatılanlar not edilmeli ve ders kitabından takip edilmelidir.

 

Bilgilerin kalıcı olması için günlük soru çözümü yapılmalıdır. Eksik olan konular tespit edilmeli tekrar çalışılmalıdır. Konular birbirleriyle bağlantılı olduğu için hiçbir konu atlanmamalıdır. Sitemizde bulunan 5.sınıf sosyal bilgiler testleri konuları eksiksiz anlamanız için en büyük destekçinizdir.

 

Testler kazanım ve kavrama odaklıdır. MEB konularına uygun olarak hazırlanmıştır. Sınavlarda gelecek soru tiplerine benzer olması sebebiyle başarınızı tamamlayıcıdır. Tüm testler uzman öğretmen kadrosu tarafından titizlikle hazırlanmıştır.

 

5.sınıf sosyal bilgiler dersindeki ünite sıralaması baz alınmıştır. Sitemizde bulunan 5.sınıf online sosyal bilgiler testleri kolaydan zora şeklinde hazırlanmıştır. Her üniteye göre ayrı ayrı testler yer alır. Böylelikle hangi konuda eksiklikleriniz olduğunu rahatlıkla tespit edebilirsiniz. Sitemizden birçok teste ve cevap anahtarına ücretsiz olarak ulaşabilirsiniz.