4. Sınıf Fen Bilimleri4.Sınıf Fen Bilimleri Testleri

 

4.sınıf fen bilimleri dersi 3.sınıftan itibaren 8.sınıfa kadar zorunlu olarak okutulur. 4.sınıfta alınan fen bilimleri dersi ortaokulda öğrencilerin görecekleri derslerin zeminini oluşturur.

 

Fen bilimleri dersinde başarılı olmak için öğretmenin anlattığı konular dikkatle dinlenmelidir. Öğretmenin verdiği bilgiler not alınmalıdır. Böylelikle bilgiler havada kalmaktan ziyade kalıcı olur. Yalnızca öğretmeni dinleyerek konular kalıcı hâle gelmez. 4.sınıf fen bilimleri konuları 4.sınıf fen bilimleri testleri ile desteklemelidir. Sitemizde yer alan online testler okul sınavlarını ve ileriki yıllarda öğrencilerin gireceği merkezi sınavları başarı ile atlatmalarına yardımcı olur.

 

Fen Bilimleri Testleri Online

 

4.sınıf fen bilimleri dersinde birçok önemli konu bulunur. Konuların eksiksiz öğrenilmesi için yeterli zaman ayrılmalıdır. Konular için günlük, haftalık, aylık çalışma çizelgeleri oluşturulmalıdır.  Derste öğrenilen konuların unutulmaması için tekrar yapılmalıdır. Tekrar yapmanın en kısa yolu ise test çözmektir. Test çözmek analitik düşünme becerisi kazandırır. Farklı soru tipleri çözmek konuya farklı bakış açılarıyla yaklaşmanızı sağlar.

 

Sitemizde yer alan 4.sınıf fen bilimleri testleri farklı soru tiplerinden oluşan yeni nesil sorulardır. Uzman öğretmen kadrosu tarafından titizlikle hazırlanmıştır. 4.sınıf fen bilimleri ders kitaplarında ünite sıralaması baz alınmış. Her konuya uygun ayrı ayrı hazırlanmış olan testlere sitemizden ulaşabilirsiniz.

 

Kolaydan zora hazırlanan testlerimiz ile öğrenciyi sıkılmadan severek soru çözme alışkanlığını kazanabilmesini amaçladık. Milli Eğitim Bakanlığı müfredatının konularına uygun olarak hazırlanmıştır. Kazanım odaklı birçok teste ve cevaplarına sitemizden ücretsiz olarak ulaşabilirsiniz.