1. Sınıf Hayat Bilgisi1.Sınıf Hayat Bilgisi Testleri

 

1.sınıfta zorunlu olarak Hayat Bilgisi dersi okutulur. İleriki senelerde göreceği derslerin zeminini oluşturur. Hayatın içinden konulardan oluşan ders öğrencilere hayata dair temel beceri kazandırılması hedefler.  Hayat bilgisi, yaparak yaşayarak öğrenmeyi merkeze alır. Öğrencilerin yaşadığı çevre ile iletişim kurabilmesi amaçlanmıştır.

 

Okullarda öğretilen bilgilerin havada kalmaması için daha küçük yaşta test çözme alışkanlığı kazandırılmalıdır. Öğretmen, öğrenci ve veli iş birliği kurularak herkes üstüne düşeni yapmalıdır. Henüz test çözme alışkanlığı kazandırılmaya çalışan öğrenci günü gününe takip edilmelidir.

 

Online Hayat Bilgisi Testleri

 

Web sitemizde yer alan 1.sınıf hayat bilgisi testleri öğrencinin gerçek hayatla ilişki kurmasından baz alınarak hazırlanmıştır. Öğrencinin ileriki yıllarda eğitim hayatı göz önünde tutulmuş. Lise, üniversite sınavlarının temeline yardımcı olacak şekilde hazırlanmıştır.

 

Online testler ile konuların havada kalmaması sağlanmıştır. Başka kaynaklara ihtiyaç duymadan okul bilgilerini, testler ile tamamlayacak şekilde düzenlenmiştir. Sitemizde yer alan testler 1.sınıf testleri ders kitabı baz alınarak hazırlanmış.

 

Milli Eğitim Müfredatına uygun, yeni nesil sorulardır. Öğrencileri eksik konularını ünite ünite ayrılmış testler sayesinde fark edebilir. Buna dair bir çalışma düzeni oluşturabilir.

 

Uzman öğretmen kadrosu tarafından hazırlanan testlerimiz tüm öğrenci seviyeleri göz önünde tutularak hazırlanmıştır. Basitten karmaşığa öğretim tekniği ile hazırlanan testler öğrenciye büyük kolaylık sağlar. Her seviyede nerede olduğunu rahatça görebilir. 1.sınıf hayat bilgisi testleri sağladığı en büyük avantaj ise öğrencinin istediği her yerde ücretsiz olarak testlere kolayca ulaşılabilmesidir.