Sınava İnternetten Hazırlığının 5 Avantajı!

Test Çözmek için Siteler Yararlı Mı – Sınava İnternetten Hazırlığının 5 Avantajı!Günümüzde pek çok birey, internet dünyasının ona verdiği çok sayıda seçenek ve zenginlikten yararlanarak daha iyisine, daha fazlasına ve daha uygununa ulaşmayı hedefliyor. Aynı durum elbette sınava hazırlık sürecinde olan öğrenciler için de geçerli. İnternette test çözmek için bulunan pek çok site de bu konuda kullanıcılara seçenek sunuyor. Testcoz.com.tr olarak bizler, sizlerin geleneksel sınava hazırlama yöntemlerine mecbur kalmamanızı sağlamayı amaçlarken, aynı zamanda test seçeneği sayısı, testlerin kalitesi ve ara yüzümüzün sadeliği ile rakiplerimizden ayrılıyoruz.

 

Bu içeriğin devamında sizlerle Testcoz.com.tr de dahil olmak üzere, test çözmek için sitelerin yararlı olup olmadığını tartışacağız. Bunun yanı sıra, test çözme sitelerini genellikle sınava hazırlık sürecinde olan bireylerin tercih ettiğini unutmayarak, sınava internetten hazırlığın avantajlarından söz edeceğiz. Eğer siz de liseye ya da üniversiteye hazırlanan bir sınav öğrencisi iseniz ve hazırlık süreci ile alakalı kafanızda soru işaretleri bulunuyorsa, burada kesinlikle doğru yerdesiniz. Daha fazlasını keşfetmek için içeriğimizin devamına göz atmanın tam zamanı!

 

Test Çözmek için Siteler Neler Sunuyor?

 

Bizler Testcoz.com.tr olarak sitemizi ziyaret eden öğrencilere kullanımı kolay, yararlı ve zengin test içerikleri sunmaya maksimum oranda özen göstermekteyiz. Aşağıdaki bilgileri gözden geçirerek siz de kısa süre içerisinde hizmetlerimizi yakından tanıma şansı elde edebilirsiniz:

 

 • Çok sayıda sınıf seviyesi için kategorize edilmiş detaylı test içerikleri
 • Her bir test içeriği için zorluk seviyesi ya da süre detayları
 • Farklı kategorize edilen testler sayesinde öğrencilere konu bazlı materyal bulma kolaylığı
 • Kısa süre içerisinde çok sayıda yeni test yüklenimi
 • Tamamı müfredata uygun testler (her dönem düzenli olarak kontrol edilmekte ve güncellenmektedir)
 • Her zaman ücretsiz olan ve ücretsiz kalacak olan çok sayıda kaynak
 • Yalnızca alanında uzman yayın evlerinden derlenerek sunulan yüksek kaliteli sorular
 • Sadece çoktan seçmeli sınava yönelik sorulardan değil, yazılı sorularından da oluşan hazırlık materyalleri
 • KPSS’den YKS’ye kadar oldukça geniş bir seleksiyonda ücretsiz ve kaliteli materyal desteği fırsatı

 

Daha fazlasını keşfetmeye hazır mısınız? İnternetin zengin dünyası sayesinde yukarıda sıralanan avantajlar ve çok daha fazlası sınava hazırlık sürecinizde yanınızda olacak. Testcoz.com.tr bloğunu da takip ederek bu süreçte ihtiyaç duyduğunuz taktiklere ya da ipuçlarına ulaşabilirsiniz.

 

Test çözme sitesi üzerinden düzenli olarak test çözerek merkezi sınavlara hazırlanmak size büyük katkı sağlayacak!

 

Sınavlara Online Test Çözerek Hazırlanmanın Sağlayacağı 5 Avantaj!

 

Günümüzde pek çok birey sınavlara hazırlanmak için fiziksel bir eğitim kurumuna gitmek yerine internetin sınırsız kaynaklarından yararlanıyor. Eğer siz de onlardan biri olmaya karar verdiyseniz, online test çözerek hazırlık yapmanın sunacağı beş avantajdan söz etmeye geldik. Hazırsanız hemen başlıyoruz!

 

Evden Kolay Soru Çözme Avantajı – Zamandan Tasarruf Edin!

 

Sınava hazırlık yapmak için geleneksel eğitim kurumlarına kayıt olduğunuzda, kimi zaman yalnızca test materyallerine ulaşmak ya da test çözmek için bile evinizden çıkmanız, bir yere gitmeniz gerekir. Bizler size evde, otobüste, okulda ya da boş vakit bulduğunuz herhangi bir anda, kitap kaynağına fiziksel olarak gitmek zorunda olmadan soru çözebilmenin kolaylığını sunuyoruz.

 

Yüzlerce kaynaktan profesyonel olarak derlenmiş binlerce soru web sitemizin kategorilerinde sizleri bekliyor. Bunlara kimi zaman okuldaki boş dersinizde kimi zaman ise okuldan dönüşte sıkışık trafikte bir türlü eve varamayan servisinizde ulaşabileceksiniz. Elbette bu avantaj da zamandan tasarruf etmenizi ve enerjinizi doğru anda doğru yere kanalize etmenizi olanaklı kılacak.

 

Evden kolayca soru çözerken çözdüğünüz testlerin zorluk derecelerine dikkat etmeyi unutmayın. Bu sayede gelişiminizi çok daha kolay şekilde takip edebilirsiniz. Dahası, ev ya da çalışma masanızın dışında test çözmenin dezavantaj haline gelmesini engellemek için, testler için belirtilen süreleri mutlaka kontrol edin ve bu süreye sahip olduğunuz bir anda testi başlatın. Her anı dersleriniz için verimli bir ana dönüştürmeniz bu şekilde mümkün!

 

Ücretsiz Online Test Çözme Avantajı – Kaliteli Ders Materyallerine Tamamen Ücretsiz Erişin!

 

Türkiye’de sınava hazırlık sürecinde olan her birey, konu anlatım materyallerinden test materyallerine, deneme sınavlarından kırtasiye ürünlerine kadar her yıl binlerce liralık alışveriş yapmaya mecburdur. Dahası, her sene değişen müfredat dolayısıyla ne yazık ki abla – abilerin kardeşlerine ders materyali bırakması da neredeyse imkansız hale gelmiştir. Tam da bu yüzden artan ders materyali giderlerini yeniden azaltmanın bir yolu daha var: Avantajlı online platformlardan yararlanarak internetten test çözmek!

 

İnternetten test çözmek, Testcoz.com.tr sitesi üzerindeki aşağıdaki özelliklere sahip soru koleksiyonlarına erişmenizi sağlayacaktır:

 

 • Tamamen özgün sorular
 • Yeni müfredata yüzde yüz uygun sorular
 • Güncellenen versiyonları ile sınav tipi soru adı verilen temaya uygun sorular
 • Tamamı yanıt anahtarına sahip testler
 • Farklı zorluk seviyelerine sahip olan soru ya da testler

 

Bu sayede siz de sınava hazırlık sürecinizde çok sayıda seçenekten yararlanmış, çeşitlilik ile kendinizi gerçek anlamda geliştirmiş olacaksınız. İşte daha fazlasını keşfetmek bu kadar basit!

 

Süre Tutarak Test Çözmenin Faydası – Süre Ayarlı Online Testler ile Kendinizi Sınayın!

 

Neredeyse her rehber öğretmen ya da PDR uzmanının sürekli belirttiği bir şey var: Süre tutarak test çözmek, sınava hazırlık sürecinde gerçek sınav koşullarını prova etmenizi çok daha güçlü bir şekilde sağlar. Tam olarak bu yüzden de süre ayarlı testleri tercih ederek kendinizi sınamanız, kendinizi belirli bir süre içinde ilgili soruyu çözmek için zorlamanız oldukça faydalı olacaktır.

 

Peki, online test siteleri bu bakımdan nasıl bir avantaj sunuyor olabilir ki?

 

Online test sitelerinin arasında yüksek kalitesi ile öne çıkan Testcoz.com.tr, sizler için platforma yüklediği testlerin her biri için ‘’soru / süre’’ bilgisi de vermektedir. Genellikle soru başına bir dakika olarak belirlenen sürenin, sınav koşullarına yüzde yüz uygun olması amaçlanmıştır. Siz de bu süreyi takip ederek ve süre tutarak testleri çözerseniz, tıpkı bir deneme sınavındaymış gibi kendinizi sınama ve süre bakımından da kendinizi geliştirme fırsatı bulmuş olacaksınız.

 

Süre tutarak test çözmenin avantajları aşağıdaki gibidir:

 

 • Sınav sırasında kaygı ve heyecan kontrolü yapmanıza yardımcı olur.
 • Sınav sırasında planlama ve stratejik işlem yapmayı öğrenmenize yardımcı olur.
 • Belirlenen süre içerisinde daha fazla soru çözmenize yardımcı olarak netlerinizi arttırır.
 • Sınavın oldukça önemli bir koşulu hakkında kendinizi geliştirdiğiniz bilgisi ile özgüveninizi arttırmanıza katkı sağlar.
 • Asıl sınavda heyecanınızı yönetmenizi kolaylaştırır, bilinç düzeyinizi yükseltir.
 • Test çözerken çalışmayı yarısında bırakıp gitmenizi engeller, süre ile bir çalışma disiplini yaratır.
 • Kendinizi geliştirirken konular kadar sınav koşullarına da hazırlanmanıza olanak tanır.

 

Yukarıdakilerin tamamı, online platformlarda test çözerken süre tutmanın avantajları arasında sıralanmaktadır. Testcoz.com.tr ise soru soru ilerleyen, belirlenen sürede kapanan testleri sayesinde size bu yararların tamamını sunacak. Sizin yapmanız gereken tek şey iradeli olmak ve doğru kararlar vermek. Bunun dışında sınava hazırlık süreciniz için ne gerekiyorsa Testcoz.com.tr bunu yapmaya hazır!

 

Dilediğiniz Ders Çalışma Programı ile Hazırlığınızı Organize Etme Avantajı!

 

Bildiğiniz üzere, geleneksel kurum ya da yöntemler aracılığı ile sınava hazırlanmayı tercih ettiğinizde, dershanenin, kursun ya da özel öğretmenin belirlediği program eşliğinde ilerleme kaydedebilirsiniz. Belirlenen ders günleri ve saatleri üzerinde oynama yapmak zordur, bir aksaklığı telafi etmek zordur ve tüm bunların sürecin kaliteli şekilde ilerlemesi ve sizin ihtiyaçlarınıza yanıt vermesine zarar verebilir.

 

Sınava internetten hazırlanmak, test çözmek için yararlı sitelerden faydalanmak, programını sizin yaptığınız bir sınava hazırlık süreci anlamına gelecektir. Özel yaşamınızın, ruh halinizin ya da gündelik yaşamda meydana gelebilecek ani değişiklerin ders kaçırmanızı ya da bir materyali kaçırmanızı izin vermesine müsaade etmeyen online test siteleri, her an ulaşılabilirdir. Bu, kısa süre içerisinde kendi ders çalışma süreciniz üzerinde kendi kontrolünüze sahip olmanızı mümkün kılar.

 

Eğer siz de kontrolün daha çok sizde olduğu, dilediğiniz zaman test çözebileceğiniz ve cevap anahtarlı online testler sayesinde ücretsiz şekilde materyallerden yararlanabileceğiniz bir hazırlık süreci talep ediyorsanız, Testcoz.com.tr’nin sizin için harika bir seçim olacağına neredeyse eminiz. Çabalamaktan istediğinizi alana kadar asla vazgeçmeyin!

 

Bonus: Yalnızca Sınavlar Değil, Yazılılar İçin De Mükemmel Bir Alternatif

 

KPSS sınava hazırlık online test, YKS online sınav gibi aramalarınızı yaparak internet ortamında test çözemeye alıştığınızda, yazılılara hazırlanmak için de internetin harika bir alternatif olduğunu hemen fark edeceksiniz. Yalnızca sınav dönemlerinde değil, yazılılara hazırlık dönemlerinde de online test çözme siteleri gerçekten çok yararlıdır. Bizler kendi web sitemizi içerisinde Yazılı Soruları kategorisinde farklı sınıf seviyeleri için dönem dönem ve yazılı sıralamasına göre ayrılmış materyaller yüklüyoruz.

 

Müfredatın sürekli değişmesinden ötürü içeriklerin sizin dilediğiniz kadar işinize yaramayacağı konusunda endişe mi ediyorsunuz? Deneyin ve görün! Tamamen ücretsiz olarak uygulayabileceğiniz yazılı sorularının hangi tarihte siteye eklendiğini de inceleyebilirsiniz. Web sitemizde asla yıllar önce eklenmiş ve artık eskimiş test materyallerini bulundurmuyoruz. Sitemizde bulunan içeriklerin tamamı her dönem başında müfredata uygunluk kontrolünden geçmekte, müfredata uygun olmayan testler kalıcı olarak siteden silinmekte ve yenileri siteye eklenmektedir.

 

Siz de güvenle ve hızlı bir şekilde Testcoz.com.tr’den yazılı sorularını görüntüleyin ve test çözmeye başlayın!

 

Online Test Çözme Siteleri Hakkında Sık Sorulan Sorular

 

Aşağıda online test çözme siteleri hakkında sıklıkla sorulan popüler soruları ve bunların en kısa, net yanıtlarını derledik. Hemen inceleyebilirsiniz!

 

Çevrimiçi (online) test çözmek mantıklı mı?

 

Çevrimiçi testler mobil cihazınızdan, bilgisayarınızdan, tabletinizden hatta kimi zaman akıllı televizyonunuzdan en güncel materyallere ve akıllıca sorulara ulaşmanızı sağlamaktadır. Bu yüzden öğrencilere fırsat eşitliği ve zaman kazancı sağlayan bu testler, yeterince kaliteli bir web sitesi üzerinden tercih edildiği sürece avantajlı sonuçlar sunabilir. Başarıya katkı sağlayacak testler için Testcoz.com.tr’nin ayrıcalıklı kütüphanesinden yararlanmayı unutmayın.

 

Online test çözerken ne yapılmalı?

 

Fiziksel testleri çözerken sahip olduğunuz konsantrasyona bu süreçte de sahip olmak için etrafınızda dikkat dağıtıcı değişkenlerin olmadığından emin olun. Daha sonra ise kullandığınız cihazdaki push-up bildirimleri kapatın. Bu sayede siz online test sitesi üzerinden test çözerken birden karşınıza çıkacak bir bildirimin dikkatinizi dağıtmasını önlemiş olursunuz. Ayrıca, süre tutarak ve kesinlikle bir başka kaynaktan ipucu almaya çalışmayarak tüm testi tamamlayın. Soruların yanıtlarına testin tamamını bitirdikten sonra bakmayı unutmayın. Bu, çok daha gerçekçi sonuçlar görmenize yardımcı olacaktır.

 

Online sınavlarda bilmediğimiz soruları ne yapmalıyız?

 

Bu sorunun yanıtı elbette sınavın tipine göre değişiklik gösterir. Eğer merkezi bir sınavdan söz ediyorsanız, bu tip sınavlarda yanlışların doğruları götürdüğünü biliyoruz. Dolayısıyla hiçbir şekilde emin olmadığınız soruyu yine de işaretlemek net sayınızın düşmesine sebep olabilir, bunu tercih etmeyiniz.

 

Eğer yanlışların doğruları götürmediği bir sınavdaysanız, elbette şansınızı denemekten korkmayın ve işaretlemenizi yapın. Kendinize yakın gelen şıkkı işaretleyebilir ve bir sonraki soruya geçebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.