Okullar Ne Zaman Açılacak 2022?

2022 Okullar Ne Zaman Açılacak

Çoğu zaman uzaktan eğitim ile geçen bir eğitim ve öğrenim yılı daha sona erdi. Havaların ısınmasıyla öğrenciler uzun zamandır yaz tatili ne zaman sorusunun cevabını arıyorlardı. İlkokul, ortaokul ve lise öğrencileri karnelerini aldı. Karne heyecanı yaşayan öğrenciler tatillerine başladı. Ancak daha şimdiden hem veliler hem de öğrenciler okullar ne zaman açılacak 2022 sorusunun yanıtını araştırıyorlar. Yaz tatilini verimli geçirmek isteyen bilinçli çocukları için en iyi kararları vermek isteyen ebeveynlerin aklında bu soru var.

8. ve 12. sınıf öğrencileri sınav hazırlıklarına şimdiden başladılar. Bu yüzden de önümüzdeki eğitim ve öğretim yılının ne zaman başlayacağı ve ara tatilin ne zaman yapılacağı onlar için büyük önem arz ediyor. Öğrencilerin planlı ve programlı hareket edebilmeleri adına da bu tarihler önemli. Veliler de 2021 – 2022 eğitim öğretim yılı takvimi ne zaman başlıyor sorusunun yanıtına göre yaz tatili planlarını yapıyorlar. Bu konu ile ilgili güvenilir bilgileri ve merak edilen soruların yanıtlarını sizler için hazırladık.

İlkokullar Ne Zaman Açılacak 2022

 

İlkokul öğrencileri için yaz tatili gezip eğlenmek oyunlar oynamak ve arkadaşlarla vakit geçirmek demek. Okullar ne zaman açılacak 4.sınıf öğrencileri tarafından araştırılan bir soru. Keyifli yaz döneminin ne zaman noktalanacağını araştıran öğrenciler için cevap şöyle. 2021- 2022 eğitim öğretim dönemi 13 Eylül Pazartesi günü çalacak ilk zil ile başlayacak. 17 Haziran tarihinde biten eğitim döneminden sonra öğrenciler yaklaşık üç ayın ardından okul sıralarına geri dönecekler.

 

1. 2. ve 3. Sınıf Öğrencileri İçin Yaz Tatili Heyecanı Başladı

 

Eylül ayında okulların açılmasıyla berber 1.sınıf öğrencileri için de çok heyecanlı bir dönem başlayacak. Veliler şimdiden çocuklarını okul sıralarına hazırlamaya başladılar. 2.sınıf ve 3. Sınıf öğrencileri için de durum farklı değil. Geçtiğimiz eğitim yılı boyunca zorlu bir süreçten geçen ilkokul öğrencileri yeni dönem için heyecanlılar.

 

Ortaokullar Ne Zaman Açılacak 2021-2022

 

Ortaokul öğrencileri de karne heyecanı yaşayalı daha sadece günler olmasına rağmen okullar ne zaman açılacak sorusunun yanıtını araştırmaya koyuldular. Yılın son okul zili çalalı henüz 1 hafta dahi olmadı fakat yeni dönemin ne zaman başlayacağı konusu gündeme gelmiş durumda. Gözler Milli Eğitim Bakanlığı tarafından yapılan açıklamalara çevrildi. Veliler de öğrenciler de yaz aylarını iyi değerlendirebilmek için 2021 – 2022 eğitim öğretim yılı okullar ne zaman açılacak sorusunun yanıtını merak ediyorlar. 17 Haziran günü kapanan okullar 13 Eylül’de tekrar açılacak.

5. Sınıf öğrencileri eğitimlerinde yeni bir seviyeye geçmenin yarattığı heyecanı paylaşıyorlar. Önümüzdeki yıllarda neler yapacaklarını konuşuyorlar ve planlıyorlar. Ebeveynler de çocuklarının okul hayatını daha iyi takip edebilmek adına yaz dönemini verimli geçime taraftarılar.

 

6. Sınıf ve 7. Sınıf Öğrencileri 2021-2022 Eğitim Öğretim Yılı İçin Neler Yapabilir?

 

5.sınıftan 6.sınıfa geçen öğrenciler de 7.sınıf öğrencileri de okuldan kopmamak adına yazı iyi değerlendirmeliler. Yazın bir önceki yıl boyunca gördükleri dersleri ve konuları değerlendirebilirler. 6.sınıf öğrencileri seviyelerine uygun testleri online şekilde sitemizden çözebilirler. Böylece havuz başında ve deniz kenarında bile derslerinden kopmamış olurlar. Hem de bir yandan tatillerine devam edebilirler.

 

8.Sınıf Öğrencileri Lise Sınavı İçin Hazırlıklara Zaman Kaybetmeden Başlamalılar

 

8.sınıf denildiğinde akıllara hemen LGS geliyor. Lise Giriş Sınavı için yıl içinde stres ve endişe yaşamamak adına 8.sınıf öğrencilerinin çalışmaya başlamaları gerekiyor. Okullar ne zaman açılacak sorusunun yanıtı bu açıdan da önem arz ediyor. 13 Eylül tarihinde binlerce öğrencinin yaşayacağı 2021 ve 2022 eğitim öğretim yılı heyecanı başlayacak. 8.sınıf öğrencileri de bu tarihe kadar tatillerini yarıda kesmeden sitemizden online test çözebilirler. LGS hazırlıklarına kolayca başlayabilirler.

 

Liseler Ne Zaman Açılacak 2022

 

Liseli gençlerde yeni eğitim ve öğretim yılı için şimdiden meraklanıyorlar. 9.sınıf öğrencileri liseye başlayacak olmanın heyecanı içerisinde hayaller kuruyorlar. Hayatlarının yeni bir dönemine geçen ergenlik çağındaki bu gençler için okul sosyal hayat demek. Bu yüzden lise hayatıyla tanışmak için sabırsızlık içerisindeler. Okullar ne zaman açılacak 10.sınıf öğrencileri için cevabı aranan bir soru. Geçtiğimiz eğitim öğretim dönemi boyunca uzaktan eğitim ile okula devam eden 10.sınıf öğrencileri 13 Eylül’de okul sıralarına kavuşacak olmanın heyecanını şimdiden hissediyorlar.

 

11.Sınıf ve 12.Sınıf Öğrencileri Üniversite Hazırlığına Şimdiden Başlamalılar

 

11.sınıf lisenin sınav stresi yaşanmadan geçen son yılıdır. Öğrenciler bu yıl süresince 12.sınıf öğrencisi olan arkadaşlarıyla konuşarak sınav hazırlık sürecini değerlendirme fırsatı bulurlar. Lisenin son iki yılı olan bu yıllarda zaman çok iyi değerlendirilmelidir. Öğrenciler okullar ne zaman açılacak sorusunun cevabını biraz da bu yüzden ararlar.

 

11.Sınıf Öğrencileri Yazın Neler Yapabilir?

 

11. sınıf için hazırlık yapan öğrenciler yazın zamanlarını daha verimli geçirebilme adına bol bol kitap okuyabilirler. Onları bekleyen 2021 ve 2022 eğitim öğretim yılı için önceki yıl boyunca gördükleri dersleri tekrar edebilirler. Bu sayede temelleri sağlam bir şekilde 11.sınıfa başlamış olurlar. Bir yandan da üniversite giriş sınavlarına adım adım yaklaştıkları için ders çalışmaya başlayabilirler. Kendilerine güzel bir program hazırlayarak düzenli şekilde ders çalışmak onları sene içinde çok rahat ettirir.

 

12.Sınıf İçin Hazırlık Yapan Öğrenciler Yaz Tatilinde Neler Yapmalı?

 

2021 ve 2022 eğitim öğretim yılı okullar ne zaman açılacak lise öğrencileri arasında en çok da 12. sınıfa geçenlerin araştırdığı sorudur. Çünkü eğitim hayatlarının en önemli yıllarından birine giren gençler üniversite sınavı için hazırlık yapmaya başlarlar. 12. sınıf öğrencileri yıl içinde stres yaşamadan üniversitede istediği bölümü kazanmak için yaz aylarından harekete geçerler. Bu tatili iyi değerlendirmek istemeleri öğrencilerin bilinçli olduklarının göstergesidir. Yıl içinde hem okul dersleri için hem de sınav için endişelenmemek için yazın çalışmaya başlamak en doğrusudur. Ama yazın dinlenip eğlenmek 12. sınıf öğrencilerinin de hakkıdır. Bu yüzden kendilerini hırpalamadan düzenli bir çalışma sistemi kurabilirler. Sitemizde yer alan online testlerden de faydalanabilirler.

 

MEB 2021-2022 Eğitim Öğretim Yılı Takvimi

 

Milli Eğitim Bakanlığı her yıl eğitim ve öğretim yılı takvimini yayınlıyor. 2021-2022 eğitim öğretim yılı takvimi de öğrenciler ve veliler tarafından merak ediliyor. Ancak MEB henüz bu takvimin tamamını paylaşmadı. Önümüzdeki yıl için okulun açılacağı tarih ve ara tatilin tarihi netleşti; bu tarihleri merak edenlerin içi rahat etti. İlerleyen zamanlarda da takvimin tamamının paylaşılacağı tahmin ediliyor. Milli Eğitim Bakanlığı tarafından aktarılan verilere göre 2021-2022 eğitim öğretim yılı takvimi 13 Eylül Pazartesi günü başlayacak. Ara tatilin (sömestr)  sona erip ikinci dönemin başlayacağı tarih ise 7 Şubat 2022 olarak paylaşıldı.

 

Yaz Tatilini İyi Değerlendirmek İsteyen Öğrencilere Tavsiyeler

 

Yaz tatilinde neler yapabileceğini araştıran öğrenciler okullar ne zaman açılacak sorusunun yanıtıyla planlar yapıyor. 2021 ve 2022 eğitim öğretim yılı başlamadan önce enerji toplamak ve yeni döneme hazırlanmak isteyen öğrencilerin yapabileceği etkinlikleri sizler için hazırladık.

  • Bol bol kitap okuyarak kendilerini geliştirebilirler.
  • Okul açıkken zaman bulamadıkları etkinliklere vakit ayırabilirler.
  • Spor faaliyetleriyle ilgilenebilirler, yüzme yürüyüş gibi sporlar yaparak stres seviyelerini azaltabilirler.
  • Okul dönemine kadar kendilerini yormadan online test çözerek yeni döneme hazırlanabilirler.
  • Bir önceki yılın derslerini tekrar ederek bilgilerini pekiştirebilirler.
  • Müzik ve resim gibi sanatsal faaliyetlere zaman ayırabilirler.
  • sınıf ve 12.sınıf öğrenicileri önlerindeki sınavlar için çalışmaya başlayabilirler.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.