8. Sınıf Takdir Teşekkür Hesaplama

8. Sınıf Takdir Teşekkür Belgesi Hesaplama
 1. Örn. 77,65
 2. Örn. 77,65
 3. Örn. 77,65
 4. Örn. 77,65
 5. Örn. 77,65
 6. Örn. 77,65
 7. Örn. 77,65
 8. Örn. 77,65
 9. Örn. 77,65
 10. Örn. 77,65
 11. Örn. 77,65
 12. Örn. 77,65
 13. Örn. 77,65

 

8. Sınıf Takdir Teşekkür Hesaplama Nasıl Yapılır?

 

Takdir teşekkür belgeleri her ortaokul ve lise öğrencilerine başarılarının belgesi olarak karneleriyle beraber takdim edilir. Bu belgeler bazı koşullar sağlandığı takdirde öğrencilere verilir. Sitemizde bulunan sistem sayesinde 8. Sınıf takdir teşekkür hesaplama işleminizi yapabilirsiniz.

 

Takdir Teşekkür Belgesi Alabilmek İçin Gereken Şartlar

 

Takdir teşekkür belgesi, e okul veya karne notunuzun ortalaması hesaplanarak verilir. Takdir belgesi alabilmeniz için 85 ve üzeri, teşekkür belgesi alabilmeniz için 70 ve 84.99 not aralığında bir ortalama gereklidir. Bu notlar dışındaki notlara takdir ve teşekkür belgesi verilmez.

Aynı zamanda Türkçe ders notunuzun 55 ve üzeri, diğer tüm derslerinizin de 45 ve üzeri olması gerekir. Derslerin ortalaması bu şartları sağlamıyorsa karne ortalamasına bakılmaz, belgeler öğrenciye verilmez.

 

Notlar Yuvarlanabilir Mİ?

 

Eğer alınan not 67.99 ise, 70’e yakınlığına bakılmaz ve yuvarlanamaz. Teşekkür belgesi alabilmek için istenilen not ortalaması tutturulmalıdır. Takdir belgesi için istenen not ortalaması da 84,98 olsa dahi yönetmeliğe göre 85’e yuvarlanamaz ve belge verilmez.

 

8. Sınıf Takdir Teşekkür Hesaplama

 

Öncelikle bir dersin tüm not ortalaması bilinmelidir. Bunun hesabını yapıp 8. sınıf takdir teşekkür hesaplama sisteminde bulunan ders karşılığındaki kutulara yazılır. Bir dersin not ortalamasını yapabilmek için, girilen sınavların ve sözlülerin toplamı ele alınır. Ele alınan toplam sonuç, girilmiş sınav ve sözlülerin sayılarına bölünür.

Örneğin, Türkçe dersinde 3 sınavdan ve 3 sözlüden not aldınız. Bu notların toplamını bulduktan sonra, dersin not ortalamasını hesaplamak için 6’ya bölün. Çıkan sonuç dersin tüm ortalamasını verir. Aynı zamanda takdir teşekkür hesaplaması yapılırken derslerin kredi ağırlıkları da ele alınır.

Ancak sistem, bunu otomatik olarak yapar ve kullanıcının bu bilgiyi vermesine gerek kalmaz. Öğrencinin ve ebeveynin sadece her ders için bulduğu ortalamayı yazması gerekir.

 

8. Sınıf Takdir Teşekkür Hesaplama Güvenilir Mi?

 

8. sınıf takdir teşekkür hesaplama sistemimiz, MEB yönetmeliğine göre devamlı olarak güncellenmektedir. Yapılan her işlem, eğer bilgiler doğru girildiyse, kesin sonucu verir. Ebeveynin, öğrencinin güvenini ve rahatlığını amaç edinir. Takdir teşekkür alınıp alınamadığını net olarak size sunar.