7. Sınıf Yazılı Soruları

7. Sınıf Türkçe Yazılı Soruları

 

7. Sınıf Matematik Yazılı Soruları

 

7. Sınıf Fen Bilimleri Yazılı Soruları

 

7. Sınıf Sosyal Bilgiler Yazılı Soruları

 

7. Sınıf İngilizce Yazılı Soruları

 

7. Sınıf Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi Yazılı Soruları

 

7. Sınıf Yazılı Soruları

7. Sınıf Yazılı Soruları

 

Ortaokulun son senelerine yaklaştıkça pek çok öğrenci ne yapacağına tam karar vereceğini kestiremeyebilir. Bunda hem ergenliğin başlaması hem de sınava girecek olmaları etkendir. Henüz 7. sınıfken 8. sınıf konularına çalışıp çalışmayacaklarına emin olamayabilirler. Aslında, böyle bir kararsızlığa hiç gerek yoktur. Hali hazırda okudukları bir sene ve öğrenilecek pek çok bilgi varken, yaşamadıkları bir seneyi düşünmek çok da sağlıklı olmayacaktır.

Özellikle, sınava hazırlık senesi dediğimiz 7. sınıf ve sınav senesi dediğimiz 8. sınıfta, karne notları çok önem kazanır. Bunun sebebi ise, LGS sonrasında hem aldıkları puanlarla hem de karnelerindeki dönem sonu notlarıyla yerleştirme yapılmasıdır. Bu yüzden, sitemizdeki 7. sınıf yazılı soruları; öğrencilerin hedeflerine ulaşmaları konusunda onlara rehberlik edecek biçimde hazırlanmıştır.

7. Sınıf Yazılı Çalışması

 

Hedeflenen noktaya ulaşmak için çok çalışmanın zorunlu olduğu artık herkes tarafından kabul edilmiştir. Önemli olan husus ise şudur: Çalışmaya nasıl ve nereden başlamak gerekmektedir? İşi baştan sıkı tutmak ve konuları oturtarak gitmekte fayda vardır. 7. sınıf müfredatı eksiksiz olarak bitirildiğinde zaten 8. sınıf içinde büyük bir altyapı tamamlanmış olur. Bol bol kitap okuyarak, paragraf sorusu çözerek kelime bilgisi arttırılmalıdır. Dikkat eşiği yükseltilmelidir. Sene sonunda karneye düşecek olan ders notları için planlı çalışmak gerekir.

Yüksek dönem sonu notları, sekizinci sınıfın sonunda yerleşecekleri okulu belirleyecektir. Bu yüzden bol bol 7. sınıf yeni nesil sorular çözülerek, 7. sınıf yazılı soruları çok rahatlıkla hallolacaktır.

Sitemizde 7. sınıf öğrencileri için hem 7. sınıf testleri hem de 7. sınıf yazılı soruları bulunmaktadır. Tüm sorular, alanında uzman öğretmenler tarafından MEB müfredatına uygun olarak hazırlanmıştır.

7. Sınıf Online Yazılı Soruları

 

Dersi günü gününe takip etmek, düzenli notlar almak başarıyı da beraberinde getirecektir. Bunun yanında teknolojinin ilerlemesi ile birlikte pek çok eğitim uygulaması çıkmış, youtube üzerinden ders anlatan sayfalar bir hayli çoğalmıştır. Çalışma programlarınıza dijital öğrenmeyi de eklemeyi düşünebilirsiniz.

Teknolojik imkanların artması, bilgiyi mobil cihazlar aracılığıyla istenen her yere götürebilmeyi sağlamıştır. Eskiden öğrenebilmek için sınıf ortamı ve öğretmene ihtiyaç bir hayli fazlaydı. Artık öğrenilmek istenen bilgiye ulaşmak için dijital ortamlar, ders föyleri, materyaller ve online testler tercih ediliyor.

Sene boyunca yazılı sorusu hazırlayan öğretmenler de bahsedilen bu dijital ortamlara başvuruyor. Sitemizde yer alan 7. sınıf yazılı soruları, öğretmenlerce beğenilen ve dönem boyunca sık sık başvurulan bir kaynak niteliğindedir.

Öğrencilerimiz için önemli olan, kendilerine uygun olarak hazırlanmış haftalık programda, sitemizdeki 7. sınıf testleri alanından faydalanmalarıdır. Ebeveynlere düşen sorumlulukta öğrencilere bu bakımdan desteklemek ve takibi elden bırakmamaktır.

7. Sınıf Yazılı Soruları Tüm Dersler

 

2021-2022 eğitim öğretim yılında okullarda hangi derslerden yazılı sınav yapılacağı belli olmuştur. Sitemizde öğrencilerin sene içerisinde olacakları yazılılara hazırlık olması açısından 7. sınıf yazılı soruları verilen dersler şu şekildedir:

  • 7. sınıf Sosyal Bilimler
  • 7. sınıf Türkçe
  • 7. sınıf Fen Bilimleri
  • 7. sınıf Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi
  • 7. sınıf Matematik
  • 7. sınıf İngilizce

7. Sınıf Yazılı Soruları Çözülürken Nelere Dikkat Edilmelidir?

 

Bu derslere çalışırken öncelikle LGS sınavındaki katsayı ve ağırlıklara dikkat edilmelidir. Türkçe, matematik ve fen bilimleri dersinin sınavdaki katsayıları 4’tür. Dolayısıyla bu derslerin yazılılarına ağırlık vermek gerekir. Bu derslerden sınavda yirmişer soru gelmektedir.

Sosyal bilgiler, din kültürü ve ahlak bilgisi, İngilizce derslerinin sınavdaki katsayısı ise 1’dir. Bu derslerden sınavda, onar soru gelmektedir. Katsayı ve soru sayısı düşük diye düşünerek az çalışmak ya da önem vermemek gibi bir yanılgıya kapılmamalıdır. Zira bu dersleri, nitelikli okullara gitmek isteyen tüm öğrenciler tam yapmaktadır. O yüzden, tüm derslere çalışmayı elden bırakmamalı ve 7. sınıf yeni nesil soruları ile sık sık antrenman yapılmalıdır.

Sitemizde yer alan 7. sınıf yazılı soruları, öğrencilerin hem yazılıya çalışmasını hem de LGS hazırlığı yapmasına yarar. Sorularımız, çok basit, basit, orta düzey, zor düzey ve çok zor düzey olmak üzere bölümlere ayrılmıştır. Soru sayısı ile cevaplandırma süresi de orantılı olarak verilmiştir.

Örneğin, 20 soruluk bir teste 30 dakika verilmiştir. Böylelikle öğrenciler, bilgiyi olduğu kadar süreyi doğru kullanmayı da ölçen yazılı sınavlarda zorlanmazlar. Takıldıkları yerde soruyu boş bırakabilir ve istedikleri takdirde geri dönebilirler. Sınav formatına uygun olarak 7. sınıf yeni nesil sorular ile anında ölçme ve değerlendirme sonuçlarına ulaşabilirler. Haftalık programlarında sitemizde yer alan 7. sınıf yazılı sorularına yer veren öğrenciler kısa bir sürede açıklarını kapatacak ve istedikleri seviyeye ulaşacaklardır.