7. Sınıf Takdir Teşekkür Hesaplama

7. Sınıf Takdir Teşekkür Belgesi Hesaplama
 1. Örn. 77,65
 2. Örn. 77,65
 3. Örn. 77,65
 4. Örn. 77,65
 5. Örn. 77,65
 6. Örn. 77,65
 7. Örn. 77,65
 8. Örn. 77,65
 9. Örn. 77,65
 10. Örn. 77,65
 11. Örn. 77,65
 12. Örn. 77,65
 13. Örn. 77,65

 

 

7. Sınıf Takdir Teşekkür Hesaplama Nasıl Yapılır?

 

7. Sınıf Takdir Teşekkür Belgesi

 

Ortaokul sürecinden lise son sınıfa kadar öğrencilerin başarısını tasdiklemek amacıyla belgeler verilir. Bunlar, Teşekkür ve Takdirname belgeleridir. 7. sınıf öğrencisi de gerekli olan not ortalamasına ulaşırsa bu belgeleri alabilir. Sitemizde bulunan 7. sınıf takdir teşekkür hesaplama sistemini kullanarak öğrenciler dönem sonunda alacakları belgeleri öğrenebilirler.

Takdir Teşekkür Belgesi Nasıl Alınır?

 

Bu belgeleri alabilmek için istenen bazı not ortalamaları vardır. Karne ya da e okul not ortalaması baz alınır. Teşekkür belgesi alınabilmesi için 70 ile 84.99 not aralığında bir puan elde etmelisiniz. Takdir belgesi için ise istenen not ortalaması 84.99 ve üzeridir. Bunun dışında bir dersin ortalama notu da çok önemlidir.

Türkçe dersi için not ortalamanızın 55 ve üzeri, diğer derslerinizin not ortalamasının 45 ve üzeri olması gerekir. Bu notlar sağlanmadığı sürece e okul ya da karne not ortalamasına bakılmaz. Takdir ve teşekkür belgesi verilmez. Alınan notlar, istenilen notlara yakın olsa da yuvarlama yapılamaz. Yönetmeliğe göre not ortalaması 69.99 dahi olsa 70’e yuvarlanamaz. Belgeleri elde edebilmek için istenilen not ortalamasını sağlamak gerekir.

 

7. Sınıf Takdir Teşekkür Hesaplama

 

7. sınıf takdir teşekkür hesaplama yapabilmek için öncelikle bir dersin ortalamasını ve ağırlıklı kredisini bilmek gerekir. Örnek olarak Fen Bilgisi dersinden alınan 3 sınav notu ve 3 sözlü notu toplanır. Ve girilmiş toplam 3 sınav ve 3 sözlü olduğu için ortalamayı alabilmek için 6 ile bölünür. Bu şekilde bir dersin ortalama notu bulunur.

Not hesaplaması yapılırken derslerin ağırlıklı kredileri de hesaplanır. Sistem kredi hesaplama işlemini otomatik olarak gerçekleştirir. Bu yüzden sadece dersleri girmeniz yeterlidir. Tüm dersler için bulunan ortalamaları, istenilen kutucuğa 100 üzerinden doğru şekilde girdiğiniz takdirde kesin sonucu verecektir.

 

7. Sınıf Takdir Teşekkür Hesaplama Doğru Sonuç Verir Mi?

 

MEB yönetmeliğini yakından takip eden 7. sınıf takdir teşekkür hesaplama sistemi yönetmeliğe uygundur. Tüm derslerin kredileri otomatik olarak güncellenir. Öğrencinin, ebeveynin güvenini ve kolaylıkla işlem yapabilmesini amaç edinmiştir. E okul ya da karne notuyla birebir aynı sonuca ulaşır. Bilgilerin doğruluğu kesinse, takdir teşekkür alınıp alınamadığını kesin olarak bildirir.