5. Sınıf Yazılı Soruları

5. Sınıf Türkçe Yazılı Soruları

 

5. Sınıf Matematik Yazılı Soruları

 

5. Sınıf Fen Bilimleri Yazılı Soruları

 

5. Sınıf Sosyal Bilgiler Yazılı Soruları

 

5. Sınıf İngilizce Yazılı Soruları

 

5. Sınıf Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi Yazılı Soruları

 

5. Sınıf Bilişim Teknolojileri Yazılı Soruları

 

5. Sınıf Yazılı Soruları

5. Sınıf Yazılı Soruları

 

Öğrenciler, eğitim kademeleri arasında psikolojik değişimi en çok ilkokuldan ortaokula geçerken yaşamaktadır. İlkokul yılları boyunca tek öğretmenin ilgisine, yönlendirmesine alışmışlardır. Beşinci sınıf oldukları zaman birden çok öğretmenin olmasından dolayı başlarda bocalayabilir. İlkokul öğrencileri, sınıf öğretmenlerine yoğun bir sevgi ile bağlıdırlar. Okuma yazmayı onunla öğrenmiş, okul hayatına onunla başlamışlardır.

Bilgiyi işleme yeteneğinin temelleri ilkokulda atılsa da sınav dönemine hazırlığın temeli de beşinci sınıfta atılmaktadır. Bu yüzden geçiş senesi olarak da bilinen bu sene de, sınavlara hazırlanmak ve işi baştan sıkı tutmakta fayda vardır. Öğrenciler, derin bağ kurdukları sınıf öğretmeninden sonra her derse farklı bir branş öğretmeninin girmesine şaşırabilirler. Uyum sağlamakta ve verilen ödevleri yapmakta zorlanabilirler. Ödevleri verildiği gün değil, son gün yapmalarından dolayı başarıları düşebilir. Yazılı zamanları strese girebilirler. Böyle anlarda sakin kalıp öğrenciye zaman tanımak ve doğru yönlendirmekte fayda var. Sitemizdeki 5. sınıf yazılı soruları sayesinde yazılı sorularına hazırlanmak oldukça kolaylaşacaktır.

Online yazıları soruları, çocukların her branşta kendisini geliştirmesine yardımcı olur. Güncel MEB konularına göre hazırlanan test biçimindeki online yazılı soruları sayesinde çocuklarınızın akademik başarısını destekleyebilirsiniz.

5. Sınıf Yazılı Çalışması Nasıl Olmalıdır?

 

Farklı branş öğretmenleri ile tanışan öğrencilerin ilişkileri ilerletmesi ve öğretmenlerini tanıması için kısıtlı bir zamanı vardır. Gün içerisinde pek çok farklı öğretmenden ders alırlar. Bu yüzden branş öğretmenleri de öğrencileri yakından tanımak ve onların kendine has özelliklerini keşfetmek için zamana ihtiyaç duyarlar. Öğrenciler de bu kısıtlı ilişkide öncelikle kendilerine yakın gördükleri öğretmenler ile iletişim kurmayı ve onun dersine çalışmayı daha çok tercih ederler.

Araştırmalar gösteriyor ki, ilkokulda çok başarılı olan öğrencilerin akademik başarısının 5. sınıfta net bir şekilde düşüşü yaşanıyor. Öğrencisinin sürekli başarılı olmasına alışkın olan veliler de hal böyle olunca telaşa kapılabiliyorlar. Yazılı zamanı geldiğinde nereden başlayacağınızı ve çalışma programı oluşturacağınızı bilemeyebilirsiniz. Sitemizde branşında uzman öğretmenler tarafından hazırlanmış MEB kazanım kavrama testleri ve 5. sınıf yazılı soruları bulunmaktadır. Sınav zamanı geldiğinde öğrenciler, 5. sınıf yazılı soruları bölümünde bulunan testler ile çalışma imkanı bulabilirler.

5. Sınıf Dersleri Nelerdir?

 

5. sınıfta gördükleri ders adlarıyla paralellik gösterdiği için öğrenciler, ders adlarına yabancılık çekmeyecektir. 2021-2021 eğitim öğretim yılında MEB kazanım ve müfredatına göre, 5. sınıf öğrencileri, şu derslerden 5. sınıf yazılı soruları ile karşılaşacaktır:

  • 5. sınıf Türkçe yazılı soruları,
  • 5. sınıf fen bilimleri yazılı soruları,
  • 5. sınıf matematik yazılı soruları,
  • 5. sınıf sosyal bilimler yazılı soruları,
  • 5. sınıf İngilizce yazılı soruları,
  • 5. sınıf din kültürü ve ahlak bilgisi yazılı soruları,
  • 5. sınıf bilişim teknolojileri yazılı soruları olarak listelenebilir.

Yeni müfredata göre bir dönemde haftalık ders saati üç ve üçten az olan derslerden iki, üç ve üçten çok olanlarda üç yazılı yapılır. Öğrenciler aynı zamanda en az bir dersten proje notu alırlar ve genel not ortalamalarının belirlenmesinde ders ve etkinliklere katılım önemlidir. Sitemizde yer alan 5. sınıf yazılı soruları derslere göre kategori halinde ve basit, orta, zor düzey olarak ayrılmıştır.

5. Sınıf Online Yazılı Soruları

 

LGS hakkında bilgi sahibi olmak, beşinci sınıfa geçen bir öğrenci için henüz çok erkenmiş gibi görünebilir. Fakat sınav odaklı yapılan bir eğitimde illaki bilinmesine ve adının öğrenilmesine neden olur.  Dolayısıyla öğretmenler de yazılı yapmak istedikleri zaman, öğrenciler alışsın diye teste yönelmektedir.

5. sınıf online yazılı soruları, sene boyunca öğretmenlerin en çok faydalandıkları kaynaklardır. Sitemizdeki yeni nesil online yazılı soruları, MEB kazanımlarına uygun ve güncel soruları içermektedir. İnternet üzerinden soru çözerek yazılıya hazırlanmak, sınava hazırlık sürecine geçişte pek çok test kitabı edinme derdinden kurtarır, kağıt israfını önler. Öğrenciler, istediği her yerden, ne zaman isterlerse çalışmalarını planlayabilir ve gerçekleştirebilirler. Pek çok soru tipini görebilir ve yeni öğrendikleri bilgileri kalıcı hale getirebilirler.

5. Sınıf Online Yazılı Soruları Yararları

 

Sitemizdeki 5. sınıf yazılı soruları, her seviyeden öğrencinin faydalanabileceği şekilde oluşturulmuştur. Örneğin, 20 soruluk orta düzey bir 5. sınıf yazılı soruları testine ayrılan süre en fazla 30 dakika olarak verilmiştir. Böylelikle öğrenciler, sınavlarda verilen süreye uyum sağlayabilmek ve soruları vaktinde çözebilmek için antrenman yapmış olurlar. Soruyu doğru çözmek kadar, vaktinde çözebilmek ve yetiştiremediğinde sakin kalabilmek de önemlidir.

Önemli bilgilerle donanmanın başarılı olmak için gerekli olduğu ortadadır. Ama sınavlarda panik olmamak da başarmanın yarısıdır. Başlarda zaman problemi yaşayan öğrencilerin teste tekrar başlama imkanının olması, zaman problemlerini minimuma indirmelerinde onlara destek olacaktır. Sitemizde, öğrencilerin çalıştıkça başarılı olmalarını pekiştirecek farklı branşlarda 5. sınıf yazılı soruları mevcuttur. Online sorularımız öğrencilerimizin çözerken eğlenmesi ve ortaokula adaptasyonları konusunda onlara yardımcı olması için özenle hazırlanmışlardır.