5. Sınıf Takdir Teşekkür Hesaplama

5. Sınıf Takdir Teşekkür Belgesi Hesaplama
 1. Örn. 77,65
 2. Örn. 77,65
 3. Örn. 77,65
 4. Örn. 77,65
 5. Örn. 77,65
 6. Örn. 77,65
 7. Örn. 77,65
 8. Örn. 77,65
 9. Örn. 77,65
 10. Örn. 77,65
 11. Örn. 77,65
 12. Örn. 77,65
 13. Örn. 77,65

 

5. Sınıf Takdir Teşekkür Hesaplama Nasıl Yapılır?

 

5. sınıf takdir teşekkür hesaplama işlemi için öncelikle bir dersin tüm sınavları ve sözlü notları toplanır. Çıkan sonuç, girmiş olduğunuz sınavların ve öğretmeninizin vermiş olduğu sözlülerin toplamıyla bölünür. Mesela 3 sınav olduysanız, 3 sözlü notunuz varsa, toplamınız 6 ile bölünür.

Ortalamayı bulduktan sonra sitemizdeki takdir teşekkür hesaplama bölümündeki dersin karşılığındaki kutucuğa yazınız. 5. sınıf takdir teşekkür belgesi hesaplama sistemi, hesaplama işlemlerini sınıflara göre ayırarak sizlere kolaylık sağlar. Hesaplama yapılırken derslerin kredileri de ele alınır. Bu işlem 5. sınıf takdir teşekkür hesaplama sisteminde otomatik olarak gerçekleştirilir. Sizlerin ek olarak eklemenize gerek kalmaz.

 

5. Sınıf Takdir Teşekkür Alabilmek İçin İstenilen Notlar Nelerdir?

 

Bir belge alabilmek için öncelikle Türkçe dersinden minimum 55, diğer derslerden 45 ortalama not alınması gerekir. Bu notların altında alınan herhangi bir not, belge alımını engeller. Bu gereklilikleri yerine getirdikten sonra tüm derslerin, kredilerin ve notların ortalaması alınır. Teşekkür belgesi alabilmek için istenilen not 70 ile 84.99 arasıdır. Takdir belgesi alabilmek için not 85 ve üstü olmalıdır.

 

Notlar Yuvarlanabilir Mi?

 

Sorulan sorulardan bir tanesi olan not yuvarlanabilir mi sorusu, akılları karıştırabilir. Eğitim Bakanlığı’nın yönetmeliği üzerine alınan not 69.99 olsa bile, teşekkür belgesi için istenen not olan 70 olmadığı için belge alma durumu mümkün değildir. 84.99 olarak hesaplanan not ortalaması takdir belgesi alabilmesi için istenen 85 notuna yuvarlanamaz. Tüm notlar sistemde işlenir. Belgeleri alabilmek için istenilen not aralığını sağlamak gerekir.

 

5. Sınıf Takdir Teşekkür Hesaplama Güvenilir mi?

 

5. sınıf takdir teşekkür hesaplama sistemi, müfredatı takip eder ve otomatik sistemiyle girilen bilgilerin hepsini işler. Girilen tüm bilgiler doğru olduğu takdirde, çıkan sonuç kesin olarak takdir ya da teşekkür alınıp alınamayacağını gösterir.

E- okul ya da karne notu ile birebir aynı sonuca ulaşılır. Sürekli olarak güncellenen sistem, şu ana kadar yanlış bir sonuç elde etmemiştir. 5. sınıf takdir teşekkür hesaplama sistemi MEB’e uygundur. Değişen eğitim sisteminin takibini yapar. Hem öğrencilerin hem ebeveynlerin kolayca sonuca ulaşabileceği bir sistemdir. Doğru sonucu elde etmek için derslerinizin notlarını doğru girdiğinizden emin olmalısınız.