4. Sınıf Yazılı Soruları

  4. Sınıf Türkçe Yazılı Soruları

  4. Sınıf Matematik Yazılı Soruları

  4. Sınıf Fen Bilimleri Yazılı Soruları

  4. Sınıf Türkçe Yazılı Soruları

  4. Sınıf Sosyal Bilgiler Yazılı Soruları

  4. Sınıf İngilizce Yazılı Soruları

  4. Sınıf Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi Yazılı Soruları

 

4. Sınıf İnsan Hakları Yurttaşlık ve Demokrasi

 

4. Sınıf Trafik Güvenliği Yazılı Soruları

 

4. Sınıf Yazılı Soruları

4. Sınıf Yazılı Soruları

 

Öğrencilerin başarı seviyesinin ölçülmesinde doğru yöntem ve tekniklere başvurulması önemlidir. Ölçme ve değerlendirme kriterleri öğrenci odaklı yapıldığında başarıya ulaşmak daha kolay olacaktır.  Derste verilen kazanım ve kavramların ne derece öğrenildiği yazılı ve sözlü sınavlar aracılığı ile tespit edilir. İlkokuldan ortaokula geçişte önemli bir basamak, 4. sınıf düzeyidir. Ölçme ve değerlendirmesine de titizlikle yaklaşmak gerekir. Sitemizde yer alan 4. sınıf yazılı soruları ile siz de sarmal öğretimin son basamağında olan öğrencilerinize uygun sorulara ulaşabilirsiniz.

4. Sınıf Yazılı Soruları Çöz

 

Öğrenciler, eğitim öğretim hayatları boyunca basitten zor düzeye gidilen ve her sene tekrar edilen üniteler ile muhatap olurlar. 1. Sınıfta basit düzeyde başlangıç düzeyinde olan kavram ve bilgiler ile başlanır. Sınıf seviyesine göre seviye bakımından gittikçe zorlaşır. Aynı kavram ve öğretiler, seneler boyu anlatılmaya devam eder.  Dolayısıyla 4. Sınıf öğrencileri, üç sene boyunca gördükleri kazanım ve kavramları tamamlayan bilgilerle donatılırlar. Bu öğretim programına sarmal öğretim adı verilir.

Sitemizde sizlerin paylaşımına sunulan 4. sınıf yazılı soruları, alanında uzman ve tecrübeli öğretmenler tarafından hazırlanmıştır. Güncel MEB eğitim kazanım ve müfredatlarına uygundur. Sınav sistemine uygun olarak test formatında oluşturulmuştur. Basit, orta ve zor düzeylere ayrılmış 4. sınıf yazılı soruları, soru sayısına göre sürelere ayrılmıştır. Orta düzey 20 soruluk bir testte 30 dakika, zor düzey bir 15 soruluk testte ise 30 dakika verilmiştir. Dolayısıyla öğrenciler kendi seviyelerine göre testi tercih ederek bilgilerini ölçebilir ve yazılı sınava hazırlanabilirler.

4. Sınıf Online Yazılı Soruları

 

MEB müfredat ve kazanımına uygun olarak hazırlanan bir 4. sınıf yazılı soruları testi, sene boyunca öğretmenler tarafından en çok kullanılan ve indirilen dokümanlardır. Ayrıca online yazılı soruları, öğrenciler tarafından da yoğun biçimde kullanılır. Ortaokuldan liseye geçişte LGS, liseden üniversiteye geçişte YKS’de sorulan sorular test biçimindedir. Bu sınavlara hazırlık olması açısından okuldaki yazılı sınavlar da test ağırlıklı hazırlanmaya başlamıştır.

Gelişen teknolojik imkanlar artık eğitim sistemine dair yaklaşımları ve düzeni de değiştirmektedir. Soru bankaları artık online sisteme uyum sağlıyor. Sitemizde yer alan 4. sınıf yazılı soruları, müfredata uygun ve güncel sorulardan oluşmaktadır. Yazılısına internet üzerinden hazırlanan öğrenci, kitaba bağlı kalmamakta ve çok farklı soru tipleri ile pratik yapabilmektedir.

Online yazılı soruları sayesinde öğrenciler hem derslerini pekiştirir hem de eksik konularını daha rahat bir şekilde kavrayabilirler.

4. Sınıf Yazılı Soruları Tüm Dersler

 

2020-2021 eğitim-öğretim yılında MEB müfredat ve kazanımlarında yer alan derslere göre 4. Sınıf yazılı sorularının nasıl olacağı bellidir.

 • 4. sınıf Türkçe yazılı soruları,
 • 4. sınıf sosyal bilimler yazılı soruları,
 • 4. sınıf matematik yazılı soruları,
 • 4. sınıf fen bilimleri yazılı soruları,
 • 4. sınıf din kültürü yazılı soruları,
 • 4. sınıf insan hakları demokrasi ve yurttaşlık yazılı soruları,
 • 4. sınıf trafik bilgisi yazılı soruları
 • 4. sınıf İngilizce yazılı soruları,

Sistemimizde online yazılı soruları olarak kategorilere ayrılmıştır ve ders saati ağırlığına göre yüklenmiştir.

4. Sınıf Yazılı Sorularına Nasıl Çalışmalı?

 

Öğrenci, ortaokul olmak üzere olmanın heyecanı ve gerginliğinde olabilir. Bir yandan da 4 yıldır alıştığı sınıfından ve bağ kurduğu öğretmeninden ayrı kalacak olmanın üzüntüsündedir. Bu durum gayet doğaldır. Yetişkinlerde bile alışıldığı ortamdan ayrılmak ve yeni ortama uyum sağlamak zaman alır. Dolayısı ile öğrenciye biraz zaman tanımak gerekir. 4. sınıf yazılı soruları da böyle bir ruh halinde olan öğrenci için gerginliğe ve hırçınlık yaşamasına, zaman zaman çalışmaktan kaçma tavrı göstermesine sebep olabilir. Öğrenciye, daha verimli ve etkili çalışması için şu ipuçlarını paylaşabilirsiniz:

 

 • Sık tekrar yapmak öğrenmenin ilk koşuludur. Dolayısı ile işin içinden çıkılmaz bir noktaya gelmeden önce ‘Bu konuyu yeterince tekrar ettin mi?’ diye sormakta fayda vardır.

 

 • Yeni bir konuyu çalışmaya başlamadan önce eski bilgilerin kalıcılığını gözden geçirmesini önerin. Öğrendiklerinin üzerine ekleyerek gitmesi 4. Sınıf yazılı soruları hazırlığında gerginliği azaltacaktır.

 

 • Belirli zaman aralıklarında çalışmaya odaklanın. 30 dakika ders, 10 dakika ara şeklinde bir metotla 4. sınıf yazılı soruları çalışması yapılabilir. 10 dakikalık aralarda kafasını dinlendirecek eylemlerde bulunması konusunda öğrenciyi yönlendirebilirsiniz.

 

 • Soru sormaktan çekinmemesi önerilir. Özellikle, anlamadığını fark ettiği konuların üzerine gitmesinde fayda vardır. Bir konu, ne kadar işin içinden çıkılmaz gibi görünse de üzerine gittikçe ve çalıştıkça bu durum azalacaktır. Öğrenci, yaptığını gördükçe keyif alacak ve daha çok çalışmak isteyecektir. Sitemizde, bu durumun yaşanması ve başardığını gördükçe daha çok çalışmasını destekleyecek pek çok 4. sınıf online yazılı soruları mevcuttur.