4. Sınıf Takdir Teşekkür Hesaplama

4. Sınıf Takdir Teşekkür Belgesi Hesaplama
 1. Örn. 77,65
 2. Örn. 77,65
 3. Örn. 77,65
 4. Örn. 77,65
 5. Örn. 77,65
 6. Örn. 77,65
 7. Örn. 77,65
 8. Örn. 77,65
 9. Örn. 77,65
 10. Örn. 77,65
 11. Örn. 77,65

 

4. Sınıf Takdir Teşekkür Belgesi Nasıl Hesaplanır?

4. Sınıfta Hangi Belgeler Alınabilir?

4. sınıf öğrencileri başarılarının karşılığı olarak takdir ve teşekkür belgelerini alırlar.

4. Sınıf Takdir Teşekkür belgesi nasıl kazanılır?

 

Teşekkür Belgesi Nasıl Alınır?

Ortaokul sürecinden lise dönemine kadar belirli derslerin istenilen nota uygun puanını almak gerekir. Ortaokul için belirlenen Türkçe ders puanı en az 55, diğer dersler için 45 puan istenir. Bu koşullar sağladığı takdirde, tüm derslerin kredi puanı ile not ortalaması alınır. Teşekkür belgesi için istenilen ortalama not puanı 70 ile 84.99 not aralığıdır.

 

Takdir Belgesi Nasıl Alınır?

Ortaokul derslerinde istenilen notlar sağlandıktan sonra, tüm derslerin kredisi ile not ortalaması ele alınır. Takdir belgesi alabilmek için istenilen ortalama not ise 85 ve üstüdür.

4. Sınıf Takdir Teşekkür Hesaplama

 

4. sınıf takdir teşekkür hesaplama yapabilmek için 100 üzerinden aldığınız notları sayfamızda bulunan derslerin karşısında bulunan kutucuklara doldurmanız gerekir.

Bir ders örnek verecek olursak, Türkçe dersinden aldığınız tüm sınavların puanını ve öğretmenin size verdiği sözlü puanı toplayıp sınavların ve sözlünün miktarına bölersiniz. Çıkan sonuç sizin tüm Türkçe ders notu ortalamanızı verir.

Çıkan sonucu Türkçe dersine karşılık gelen kutucuğa yazarsınız. Hesaplamaları yaparken ders kredisi de göz önüne alınır. Tüm dersler için aynı işlemi uygulamanız gerekir. Daha önce de belirttiğimiz gibi belge alabilmeniz için çıkan sonuç Türkçe dersi için 55.00 ve üzeri olmalıdır.

 

Takdir Teşekkür Belgesi Alabilmek İçin Notlarda Yuvarlama Yapılabilir Mi?

 

Karnenin not ortalaması 69.99 olması durumunda, 70’e yuvarlanmamaktadır. Aynı durum takdir belgesini alabilmeniz için de geçerlidir. 84.99 not 85’e çıkartılamaz. Takdir teşekkür belgesi alabilmeniz için istenilen nota uygun puanı almanız gerekir.

4. Sınıf Takdir Teşekkür Hesaplama MEB’e Uygun Mudur?

Sürekli değişen eğitim sistemi ile beraber biz de müfredatı takip ediyoruz. 4. sınıf takdir teşekkür hesaplama sistemi MEB’in sunduğu müfredata uygun şekilde ilerlemektedir. Yaptığınız hesaplamalar hatasız bir şekilde size sunulur. Bu şekilde takdir ya da teşekkür belgesi alıp alamadığınızı net olarak öğrenirsiniz.