1. Sınıf Testleri

1. Sınıf Türkçe Testleri

 

1. Sınıf Matematik Testleri

 

1. Sınıf Hayat Bilgisi Testleri

 

1. Sınıf Testleri

1. Sınıf Testleri

1.Sınıf ile başlayan öğrenme süreci çok uzun yıllar boyunca devam etmektedir. Öğrencilerin sorgulatan, düşündüren ve öğreten bilgilerle donanmaları; özellikle gelişen ve değişen yeni müfredat ile tanıştırılmasının erkenden yapılmasının pek çok avantajı vardır. Alfabe öğretimi ile başlayan öğrenme süreçleri, minik öğrencilerimizin yaşamında pek çok bakış açısının değişmesi demek oluyor.

 

Sitemizde hazırlanmış 1. sınıf testleri ile bu süreçteki öğrencilerin bilişsel gelişimine katkıda bulunuyoruz. Okuma yazma öğreniminin oturmasından sonra öğrenciler, tekrar yapmak için test çözmeye yönlendirilebilir. Test çözmek zamanı verimli kullanmaya yarar. Bunun yanı sıra sınav odaklı bir sisteme giriş yapıldığı için alıştırma şansı tanır.

 

1. Sınıf Testlerinin Öğrenme Sürecine Katkısı

Birinci sınıfa giden bir öğrencinin ebeveyni olmak, farklı sorumluluklar getirir. Bir bakıma ‘öğrenmeyi yeniden öğrenme’ sürecine, yetişkinler tekrar adapte olmaktadır. Haliyle, böyle bir süreç de hem çocuğu hem de veliyi strese sokabilir. Kalem tutmayı öğretmek, nasıl yazacağını göstermek ve evdeki çalışmalarla süreci desteklemek gerekir. Sık sık öğretmeni ile görüşmek ve süreç hakkında bilgi vermek de işbirliğini arttırır. Öğretmeni neler yapılabileceği konusunda veliyi bilgilendirir, veli de bu konularda öğrenciye yardım eder.

 

Bu işbirliği ile yürütülen öğrenme sürecinde, sitemizdeki 1. sınıf testleri ile hem veli hem de öğretmenin yükünü hafifletiyoruz. Alanında uzman kişiler tarafından kazanım odaklı hazırlanmış 1. sınıf online yeni nesil testleri ile gelişim ve ilerlemeyi destekliyoruz. Öğrenciler; ortaokul ve liseye sınavla geçiş yapmaktadır. Test sistemi ile hazırlanmış bilgilerle erken yaşta yoğrulmaları, sisteme daha çabuk adapte olmalarını sağlayacaktır.

1. Sınıf Online Test Çözmek

Okuma yazma sürecinde öğrencilerde en sık karşılaşılan problemlerden biri, öğrencinin dikkatinin çabuk dağılmasıdır. Öğrenci, bilişsel düzeyi gereği çok çabuk sıkılabilir. Ders çalışırken yorulabilir ya da kaçabilir. Hatta bazen ağlayabilir. Böyle bir durumda karşılaşan veliler de ne yapacaklarını ya da nasıl davranacaklarını bilemeyebilirler. Böyle zamanlarda çocukları biraz kendi haline bırakmakta fayda var. Sakinleştikleri zaman ise onları ilgi çekici görseller, grafikler ve resimler ile hazırlanmış 1. sınıf testleri ile tanıştırabilirsiniz.

 

Sitemizdeki testlerimiz, küçük kas becerisini geliştirmek odaklı hazırlanmıştır ve öğrencilerin el becerisini destekler. Görsel zekanın gelişimine destek olur. Problem çözme becerisini artırır. Konunun ne kadarının öğrenildiğini analiz etmeye yarar. İstatistiksel açıdan elde veri olmasına olanak tanır.

 

Doğru hazırlanmış bir 1. sınıf online test, soru dağılımında çok basit, basit, orta düzey, zor ve çok zor olarak oluşturulur. Öğrenciler, zor soru düzeylerine geldiklerinde boş bırakarak diğer sorulara geçebilir. Sınavı tamamlamadan önce kalan sorulara geri dönüp tekrar çözmeyi deneyebilir. Bu tekniğe “turlama tekniği” adı verilir. Bazen çok zor görünen sorular, turlama tekniği sayesinde rahatlıkla çözülebilir. Farklı soru tipleri ile karşılaşıldığı için öğrencilerimiz, hem konu tekrarı yapar hem de derinlemesine düşünme becerilerini arttırırlar. Yanlış yaptıkları soruları anında görebilirler. Sayıca fazla soru bankasına aynı anda sahip olma imkanı tanıyan sitemizdeki 1. sınıf testleri, cep telefonunuz aracılığı ile istediğiniz her yerde ulaşıma imkan sağlar.

 

1. Sınıf Online Türkçe Test

Öğrenme sürecinin en önemli yapı taşlarından biri ana dil öğrenimidir. 1. sınıf Türkçe derslerinin ilk amaçlarından biri sesleri doğru tanımalarını sağlamak ve doğru şekilde yazabilmeleridir. Başta sıkıntı çekilse de çözüm odaklı yaklaşılırsa faydalı olacaktır. Okuma yazma öğreniminin tamamlanmasının ardından öğrenciler sözcük ve cümle ile tanışırlar. Sitemizdeki 1. sınıf online Türkçe testleri görsel estetiğe sahiptir. Öğrencilerin internetteyken daha kaliteli vakit geçirmelerine imkan tanır.

 

1. Sınıf Online Matematik Test

Sayılar, ritmik saymalar, toplama ve çıkarma işlemleri ile hayatımız boyunca işimize yarayacak bir ders olan matematikte temel kavramların oturma süreci 1. sınıf online testler ile kolaylaşır. Sadece ortaokul ve lise döneminde değil, ilkokul döneminde de 1. sınıf yeni nesil matematik testleri ile karşılaşan bir öğrenci, analitik düşünme becerisine sahip olur. Günlük hayatını daha iyi planlar. 1. sınıf online test, kağıt israfını önlemesi ve zihinden işlem yapmayı pekiştirmesi yönüyle sıklıkla tercih edilmektedir.

 

1. Sınıf Online Hayat Bilgisi Test

Çekirdek bir yaşantıdan sıyrılarak toplumsal hayata karışma süreci ilkokulda başlar ve hayat boyu devam eder. 1. sınıf Hayat Bilgisi derslerinde öğrenciler, kültürlerine, sosyal yaşama dair bilgiler öğrenir. Aynı zamanda pek çok kavramla ve bilgi ile yoğrulurlar. Hayat Bilgisi öğreniminde, kavramların zihne yerleşmesi ve harmanlanması çok önemlidir. 1. sınıf testleri ile kavram öğretiminde öğrenciler ve veliler gönül rahatlığı ile antrenman yapabilir. Birçok öğrenci, hayat bilgisi dersini sever. Sitemizde yer alan 1. sınıf hayat bilgisi testleri, öğrencilere oyun oynar gibi keyifli gelecektir.